Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 sierpnia 202320:27

Nowy sprzęt cyfrowy w WCK

Nowy sprzęt cyfrowy w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławskie Centrum Kultury od października 2022 r. realizuje założenia zawarte w projekcie „Do zobaczenia w sieci”. Jednym z nich było doposażenie jednostki w profesjonalny sprzęt komputerowy, do rejestracji wideo i dźwięku, a także specjalistyczne oprogramowania.

WCK skompletowało już cały sprzęt, na zakup którego wnioskowało o środki z programu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. Pozwoli on na poszerzenie dotychczasowych działań edukacyjnych i animacyjnych o nowe formy aktywności realizowanej w przestrzeni internetowej, a także podniesienie atrakcyjności oferty WCK, wykorzystując nowoczesne technologie cyfrowe. 

Nowoczesny sprzęt wykorzystany zostanie m.in. do utworzenia cyfrowego archiwum społeczności lokalnej, tworzenia podcastów, mobilnych gier terenowych, streamowania wydarzeń na żywo czy realizacji filmów promocyjnych, co przełoży się na wzrost dostępności oferty WCK z uwzględnieniem osób o szczególnych potrzebach.

Na potrzeby rejestracji filmów promujących ofertę WCK, materiałów instruktażowych, a także prowadzenia wydarzeń na żywo, zakupione zostały kamery wideo z akcesoriami i oprogramowaniem do montażu materiału wideo. Placówka doposażyła się także w sprzęt do rejestracji dźwięku. Zakupiono również komputery przenośne, dyski zewnętrzne, akcesoria instalacyjne, słuchawki studyjne, mikrofony, rzutnik i ekran. Warto wspomnieć o programach do edycji zdjęć, rejestracji i postprodukcji audio, a także o licencji pozwalającej na tworzenie gier mobilnych.

Projekt Konwersja Cyfrowa Domów Kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2. „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Priorytetowej „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 grudnia 202319:21

Trzy konkursy ofert w Pszowie

Trzy konkursy ofert w Pszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Pszów, fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności7 grudnia 202319:05

Łabędzie spędzą zimę na Wilchwach

Łabędzie spędzą zimę na Wilchwach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.