Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 sierpnia 202312:46

Slalomem na cmentarz. Radna pisze w sprawie drogi

Slalomem na cmentarz. Radna pisze w sprawie drogi - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Radna Grażyna Pietyra zwróciła uwagę na postępującą degradację drogi dojazdowej do cmentarza komunalnego w Wodzisławiu Śląskim. W zapytaniu skierowanym do władz miasta poruszyła także sprawy lustra drogowego oraz ławki przy drodze dojazdowej.

- Droga dojazdowa do cmentarza komunalnego jest w złym stanie technicznym. Głębokie ubytki nawierzchni znacząco utrudniają poruszanie się pojazdów. W związku z powyższym oraz biorąc pod uwagę wnioski użytkowników drogi zapytuję: Czy i kiedy miasto planuje naprawdę wspomnianej arterii? - czytamy w dokumencie skierowanym do włodarza Wodzisławia Śląskiego.

Radna wspomniała również o ograniczonej widoczności podczas wjazdu i wyjazdu na ulicę Bogumińską od strony nekropolii. - Teren posiada nie tylko duże nachylenie, ale także zalesienie z lewej strony. Pogarsza to znacząco sytuację przy samym wyjeździe. W październiku 2020 roku wnioskowała już o zmianę organizacji ruchu i usytuowanie lustra w tym rejonie. Otrzymałam odpowiedź, że Wydział Gospodarki Komunalnej wystąpił z zapytaniem do administratora drogi, czyli GDDKiA o usytuowanie takiego lustra wzdłuż pasa drogowego DK 78, tzn. ul. Bogumińskiej. Chciałam dowiedzieć się, na jakim etapie postępowania jest sprawa wyżej wymienionego lustra - docieka radna w swym zapytaniu.

W dokumencie skierowanym do wodzisławskich urzędników poruszona została także sprawa ławki, która umożliwiałaby krótki odpoczynek, szczególnie osobom w wieku senioralnym, które na cmentarz udają się pieszo. - W związku z tym, że kursy autobusów do cmentarza komunalnego nie spełniają potrzeb wszystkich mieszkańców, wiele z nich, szczególnie w wieku senioralnym porusza się pieszo by odwiedzić groby swych bliskich. Mieszkańcy ci wskazali, że konieczne byłoby usytuowanie ławki, która umożliwiłaby odpoczynek na odcinku od targowiska do cmentarza. Czy miasto planuje postawić taką ławkę, a jeśli tak, to kiedy? - konkluduje radna Grażyna Pietyra.

Do pytań radnej ustosunkowała się Lucyna Pluta ze Służb Komunalnych Miasta.

- W odpowiedzi na Pani zapytanie z dnia 3.8.2023 r. w sprawie postawienia ławki na odcinku od Targowiska do Cmentarza Komunalnego informuję, że po wyznaczeniu miejsca przez Wydział Gospodarki Komunalnej zostanie ona postawiona najpóźniej do końca września br. - czytamy w odpowiedzi na część zapytania radnej.

Autor: red., fot. Google Maps, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport25 sierpnia 202510:14

Joga dla każdego. Bezpłatne zajęcia pokazowe w Syrence

Joga dla każdego. Bezpłatne zajęcia pokazowe w Syrence - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. freepik.com
Reklama
Aktualności25 sierpnia 202511:18

Skrbeńsko zaprasza na dożynki i jubileusz 250-lecia

Skrbeńsko zaprasza na dożynki i jubileusz 250-lecia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Paweł Gołecki / Official Profil
Aktualności26 sierpnia 202511:24

Pochodzący z Pszowa Joachim Franiczek świętował setne urodziny

Pochodzący z Pszowa Joachim Franiczek świętował setne urodziny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Pszów, fot. arch. prywatne rodziny Franiczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 sierpnia 202512:45

Nocna kontrola zakończona zatrzymaniem

Nocna kontrola zakończona zatrzymaniem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności27 sierpnia 202511:24

Dzielnicowi na festynie rodzinnym

Dzielnicowi na festynie rodzinnym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 sierpnia 202512:36

Kolejna sesja Rady Miejskiej już jutro. O czym dyskutować będą radni?

Kolejna sesja Rady Miejskiej już jutro. O czym dyskutować będą radni? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.