Odblaskowa Szkoła - pierwsza edycja konkursu

W rozpoczynającym się już niebawem nowym roku szkolnym, uczniowie wszystkich szkół podstawowych w województwie śląskim będą mieli okazję spróbowania swoich sił w wyjątkowym konkursie. "Odblaskowa Szkoła" ma na celu poznanie kreatywnych i nieszablonowych pomysłów młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Inauguracja pierwszej edycji konkursu zaplanowana została na początek roku szkolnego 2023/2024. Finalistów etapu wojewódzkiego poznamy w styczniu przyszłego roku, a laureata ogólnopolskiej edycji - w lutym.
Konkurs ma na celu zwrócenie większej uwagi na konieczność wyposażenia uczniów, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, w elementy odblaskowe, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa i popularyzowanie przepisów oraz zasad ruchu drogowego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci szkół podstawowych. Działania te mają również za zadanie popularyzowanie stosowania i wyposażenie w odblaski jak najwięszej ilości uczestników ruchu drogowego, jak również zwiększenie aktywności w tym zakresie dyrektorów szkół podstawowych, samorządów lokalnych oraz rodziców i opiekunów. Regulamin konkursu, wraz z formularzem zgłoszeniowym, do pobrania poniżej.


























![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)



Komentarze (0)
Dodaj komentarz