Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 września 202308:27

Policja podsumowała działania Prędkość

Policja podsumowała działania Prędkość - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

W środę, 20.09., na drogach powiatu wodzisławskiego były prowadzone działania krajowe pn. "Prędkość". Mundurowi z drogówki wzięli na celownik kierujących, którzy mają zbyt ciężką nogę. Akcja została przeprowadzona w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W środę, na drogach powiatu wodzisławskiego pojawiło się więcej niż zwykle policyjnych patroli. Policjanci drogówki prowadzili krajowe działania pod nazwą "Prędkość". Mundurowi prowadzili kontrole prędkości w kilku miejscach, w których najczęściej dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości. Jednym z takich miejsc jest ulica Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim. Dlatego właśnie tam powstało wczoraj stanowisko profilaktyczne, gdzie policjanci wspierani przez wodzisławską straż pożarną, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego z Panią Wicestarostą, Kornelią Newy edukowali kierowców. Akcja została przeprowadzona w ramach ROADPOL Safety Days. Kierujący zatrzymani do kontroli drogowej w związku z popełnieniem wykroczenia drogowego musieli odbyć szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy, według wymyślonego przez ekspertów scenariusza. Policyjne działania miały na celu uświadomienie kierującym, że wszyscy użytkownicy drogi mają wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ważnym elementem również znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia drogowego, w ramach wczorajszej akcji była możliwość odświeżenia wiedzy z tego zakresu.

Mundurowi w ramach działań ujawnili 99 przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym jeden kierujący bmw pędził ulicą Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h jechał z prędkością 109 km/h. Policjanci nałożyli 84 mandaty karne, 15 osób zostało pouczonych, stróże prawa zatrzymali jedno prawo jazdy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich. Dbajmy więc o nie wspólnie, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego!

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 sierpnia 202510:25

Nie płacił alimentów, spędzi pół roku za kratkami

Nie płacił alimentów, spędzi pół roku za kratkami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Sport26 sierpnia 202513:27

Uwaga kierowcy! 31 sierpnia utrudnienia na drogach powiatu

Uwaga kierowcy! 31 sierpnia utrudnienia na drogach powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności27 sierpnia 202513:26

Trzech zatrzymanych w ciągu dwóch dni. Sukces wodzisławskich dzielnicowych

Trzech zatrzymanych w ciągu dwóch dni. Sukces wodzisławskich dzielnicowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności27 sierpnia 202512:36

Kolejna sesja Rady Miejskiej już jutro. O czym dyskutować będą radni?

Kolejna sesja Rady Miejskiej już jutro. O czym dyskutować będą radni? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 sierpnia 202523:20

Puchar Polski: Udany rewanż Syryni za porażkę w lidze [FOTO]

Puchar Polski: Udany rewanż Syryni za porażkę w lidze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Losy piłkarskich rywalizacji bywają nieprzewidywalne. Jeszcze niedawno LKS Gamów i Naprzód 32 Syrynia zmierzyły się w spotkaniu ligowym, które pewnie wygrał beniaminek, a już 27 sierpnia stanęły naprzeciw siebie ponownie – tym razem w meczu pucharowym. Choć często mówi się, że historia lubi się powtarzać, środowy pojedynek pokazał, że nie zawsze tak musi być.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.