Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 września 202310:14

Rogi obfitości trafiły do pierwszoklasistów [FOTO]

Rogi obfitości trafiły do pierwszoklasistów [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

19 września, w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość złożenia ślubowania przez pierwszoklasistów. Już małą tradycją stało się, że uczniowie najmłodszych klas szkoły otrzymują od władz powiatu symboliczne tyty, czyli wypełnione słodyczami rogi obfitości.

Uroczyste ślubowanie, pasowanie na pierwszaków, wręczenie tyt i pamiątkowe zdjęcia. Dla czternaściorga pierwszoklasistów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim to był wyjątkowy dzień. Zostali bowiem oficjalnie przyjęci w poczet uczniów. Towarzyszyli im rodzice, opiekunowie i nauczyciele. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele powiatu: starosta wodzisławski Leszek Bizoń, wicestarosta powiatu wodzisławskiego, odpowiedzialna za powiatową oświatę Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zöllner-Solowska.

Pierwszoklasistów na uczniów ZPSWR pasował dyrektor szkoły Józef Pierzga. Z kolei starosta Leszek Bizoń wspólnie z Kornelią Newy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz rogi obfitości wypełnione słodyczami. Podczas spotkania był również czas na pamiątkowe zdjęcia.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja12 stycznia 202613:20

Wodzisławski Plastyk zaprasza na dzień otwarty

Wodzisławski Plastyk zaprasza na dzień otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja12 stycznia 202614:50

Styczeń w Rydułtowach w rytmie kolęd i noworocznych koncertów

Styczeń w Rydułtowach w rytmie kolęd i noworocznych koncertów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. Marek Suchodolski, Małgorzata Pisarek
Aktualności13 stycznia 202606:23

Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w gminie Mszana

Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w gminie Mszana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Aktualności13 stycznia 202605:59

Radlin: trwa nabór wniosków o nagrody sportowe za 2025 rok

Radlin: trwa nabór wniosków o nagrody sportowe za 2025 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin
Reklama
Aktualności13 stycznia 202612:49

Zima nie odpuszcza. Gdzie zgłaszać problemy na drogach?

Zima nie odpuszcza. Gdzie zgłaszać problemy na drogach? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Aktualności13 stycznia 202614:54

Koncert Stacja Osiecka na BIS

Koncert Stacja Osiecka na BIS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK / fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.