Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 września 202311:24

Gmina Godów z promesą na przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie

Gmina Godów z promesą na przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Gmina Godów otrzymała wstępną promesę w wysokości 2,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Środki przeznaczone zostaną na zadanie pod nazwą "Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni na ul. Mszańskiej w Skrzyszowie".

- Ul. Mszańska służy wielu naszym mieszkańcom, w jej okolicy powstaję coraz więcej domów, łączy się z drogami gminnymi w sąsiedniej Mszanie, jest coraz częściej używana. Dlatego zapadła decyzja o jej przebudowie. Szukaliśmy możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację tego zadania. Cieszy, że się to udało - mówi Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk.

Planowany zakres zadania obejmuje budowę ciągu kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe z drogi gminnej przy ul. Mszańskiej o łącznej długości około 745 mb wraz z zabudową wpustów ulicznych, studni kanalizacyjnych oraz pracami towarzyszącymi. Następnie odtworzona zostanie nawierzchnia asfaltowa drogi gminnej o szerokości 4 m na długości około 842 m tj. od skrzyżowania z ul. 1 Maja w Skrzyszowie do granicy z Gminą Mszana.

Zakres drogowych prac remontowych obejmował będzie prace rozbiórkowe istniejącej nawierzchni, dwustronne osadzenie krawężników, wykonanie nowej podbudowy z mieszanki niezwiązanej oraz dwuwarstwową zabudowę nawierzchni mineralno-asfaltowej wraz z wykonaniem poboczy ziemnych i zjazdów indywidualnych z kostki brukowej.

Autor: UG Godów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.