Nowy autobus do przewozu osób z niepełnosprawnościami w wodzisławskim ZPSWR

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. wzbogacił się o nowy autobus, przystosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pojazd zakupiony został ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wodzisławskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
19 września przed budynkiem szkoły odbyło się symboliczne przekazanie autobus dyrektorowi Józefowi Pierzdze, którego dokonali w imieniu Powiatu starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Kornelia Newy, a ze strony PEFRON dyrektor Jan Wroński.
Nowy autobus marki Mercedes przeznaczony jest na 21 osób. Wyposażony został w automatyczną windę, czyli specjalny podnośnik do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Autobus posiada oznakowanie symbolem: pojazd dla osób niepełnosprawnych. Jego koszt wyniósł 467 154,00 zł, z czego 235 859,00 zł to wkład własny Powiatu a 231 295,00 zł pochodziło ze środków PFRON.
- Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z PEFRON udało się zakupić kolejny pojazd do przewozu osób z niepełnosprawnościami. W poprzednich latach zakupiliśmy wspólnie samochód dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach – mówił starosta Leszek Bizoń.
Nowy autobus zastąpi wysłużonego busa z 2006 roku, który przeznaczony był tylko dla 14 osób.















![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz