Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 listopada 202312:45

Drużyna z ZSP w Rydułtowach z tytułem mistrza Polski

Drużyna z ZSP w Rydułtowach z tytułem mistrza Polski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

We Wrocławiu odbyły się Strzeleckie Mistrzostwa Polski Klas Wojskowych i Organizacji Proobronnych. Młodzież z całego kraju rywalizowała korzystając z trenażera Śnieżnik - systemu szkolno-treningowego do prowadzenia symulowanych strzelań na polu walk. Tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach.

Druga edycja Strzeleckich Mistrzostw Polski Klas Wojskowych i Organizacji Proobronnych organizowanych przez Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji została przeprowadzona na terenie 10 Brygady Dowodzenia we Wrocławiu, podlegającej pod Dowództwo Garnizonu Warszawa. W rywalizacji wzięło udział 16 zespołów z klas mundurowych – po jednym wyłonionym w drodze eliminacji wojewódzkich oraz siedem drużyn z organizacji proobronnych. W skład każdego zespołu wchodziło trzech strzelców oraz kierownik grupy. Ze względów bezpieczeństwa rywalizacja odbyła się na symulatorze, a nie na strzelnicy z użyciem ostrej amunicji.

Zawodnicy prowadzili strzelania według trzech scenariuszy. Zgodnie z pierwszym wcielali się w uczestników patrolu pieszego, poruszającego się w terenie zabudowanym. Podczas drugiej tury strzelań członkowie zespołów prowadzili ogień w składzie patrolu poruszającego się przez teren zajęty przez przeciwnika. Podczas trzeciej części sprawdzano czas reakcji strzelca, który miał wypatrzyć i zniszczyć cel. Uczniowie klas mundurowych – po zakończeniu tych etapów – mieli jeszcze jedno, dodatkowe strzelanie. Prowadzili ogień do tarcz ukazujących się w odległości około 100 m. Tym razem liczyła się celność i skupienie. Punkty z dodatkowego strzelania były brane pod uwagę tylko wówczas, gdy jakieś drużyny uzyskały taki sam wynik ze strzelań zasadniczych.

Po podsumowaniu wyników II edycji zawodów, najlepszymi strzelcami z klas mundurowych okazali się kadeci z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach w składzie: Kacper Dostoł, Piotr Mikołajczuk, Łukasz Rek. Kadetów do rywalizacji przygotowywała nauczycielka ZSP Klaudia Szombara.

Przed i po strzelaniu zawodnicy mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym jednostki. Przeszli też dodatkowe szkolenie dotyczące survivalu i udzielania pierwszej pomocy.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.