Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 listopada 202316:53

Kolejna edycja kampanii profilaktycznej Z głową w sieci

Kolejna edycja kampanii profilaktycznej Z głową w sieci  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W radlińskim ośrodku kultury odbyła się inauguracja kampanii profilaktycznej pn. Z głową w sieci na rok szkolny 2023/2024. Kampania jest realizowana kolejny rok przez Komendę Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Miasta w Radlinie. Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie cyberprzestępczości na terenie naszego powiatu.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyła się inauguracja kampanii profilaktycznej pn. "Z głową w sieci" na rok szkolny 2023/2024. Kampania powstała dzięki współpracy Urzędu Miasta Radlin i Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Honorowym patronatem kampanii jest burmistrz Radlina, Pani Barbara Magiera. W spotkaniu inauguracyjnym wziął udział również Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Radlinie, kom. Jacek Palasz, który reprezentował Komendanta Powiatowego. Inauguracja w MOK odbyła się w dwóch turach, łącznie wzięło w niej ponad 500 uczniów.

W ramach inauguracji odbył się turniej piłki siatkowej, w którym wzięła także udział drużyna składająca się z policjantów wodzisławskiego garnizonu. Emocji było sporo, ale najważniejsza była aktywność fizyczna, do której uprawiania na co dzień zachęcali mundurowi.

W ramach kampanii, z uczniami oraz rodzicami uczniów radlińskich podstawówek będą przeprowadzane przez policyjnych profilaktyków spotkania profilaktyczne. Działania w ramach kampanii zostały zaplanowane do końca roku szkolnego. Natomiast na zakończenie, w ramach działań alternatywnych zostanie rozegrany mini turniej piłki nożnej, w którym podobnie jak teraz, udział wezmą policjanci.

Głównym celem kampanii wodzisławskiej Policji jest podniesienie świadomości uczniów i ich rodziców na temat cyberzagrożeń, rozwijanie umiejętności właściwego reagowania na cyberprzemoc, uczenie mądrego i odpowiedzialnego korzystania z sieci oraz rozwijanie asertywności, czyli właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia. Ważnym aspektem jest również problem cyberprzestępczości, który niestety jest problemem dzisiejszych czasów. Policjanci wychodzą naprzeciw potrzebom i będą przede wszystkim edukować.

 

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lipca 202417:04

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. LOOK UP - Drone photography
Reklama
Aktualności18 lipca 202417:50

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności17 lipca 202413:02

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.