Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 listopada 202312:33

Areszt dla trzech osób podejrzanych o oszustwo na policjanta

Areszt dla trzech osób podejrzanych o oszustwo na policjanta - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Małżonkowie z powiatu wodzisławskiego byli przekonani, że pomagają mundurowym w schwytaniu przestępców i przekazali fałszywym funkcjonariuszom ponad 100 tys. zł. Intensywna praca radlińskich kryminalnych doprowadziła do szybkiego zatrzymania tych oszustów. Usłyszeli oni zarzut i trafili do aresztu na 3 miesiące. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Radlińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą "na policjanta". Okazało się, że małżonkowie z powiatu wodzisławskiego byli przekonani, że pomagają mundurowym z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach w schwytaniu przestępców i przekazali fałszywym funkcjonariuszom ponad 100 tysięcy złotych. Nad sprawą pracowali kryminalni z Komisariatu Policji w Radlinie i w niecałe dwa tygodnie ustalili tożsamość sprawców tego przestępstwa. 28-letni mężczyzna został zatrzymany w Bytomiu, natomiast 45-letnia kobieta i jej 30-letni znajomy w Rudzie Śląskiej. Wspólnicy usłyszeli zarzut oszustwa. Na wniosek śledczych oraz prokuratora sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Podejrzanym grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Oszuści, działając metodą "na policjanta" czy "na wnuczka" niestety wciąż oszukują, nie tylko starsze osoby. Są bezwzględni i wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów.

Autor: Policja Śląska / fot. arch.portalu, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności20 listopada 202511:20

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności21 listopada 202511:06

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO]

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 19 listopada w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość związana z tegorocznymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego - branżowego święta pracowników nie tylko pomocy społecznej, ale całego szeroko pojętego sektora wsparcia osób w gorszym położeniu lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności21 listopada 202511:21

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202523:31

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO]

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh)
Reklama
Aktualności20 listopada 202512:35

Widoczni po zmroku! Akcja profilaktyczna znów przyciągnęła mieszkańców

Widoczni po zmroku! Akcja profilaktyczna znów przyciągnęła mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja21 listopada 202512:10

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO]

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Dopiero uczą się zawodu w klasach gastronomicznych, ale już tworzą dania, których nie powstydziliby się szefowie kuchni. I to takie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i wyśmienicie smakują. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zakończyła się Śląska Jesień Kulinarna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był żurek śląski.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport21 listopada 202510:14

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.