Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 grudnia 202309:57

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Miasto Wodzisław Śląski aktywnie przygotowuje się do złożenia wniosku dotyczącego opracowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu (MPA) w naborze ogłoszonym przez NFOŚiGW. Uchwała w sprawie przystąpienia do opracowania planu została przyjęta na sesji Rady Miejskiej 29 listopada.

- Mając na uwadze szybko postępujące zmiany klimatu, musimy uświadomić sobie, jak wiele wyzwań stoi i przed nami, i przed przyszłymi pokoleniami. Również jako miasto Wodzisław Śląski musimy szybko podjąć działania, które doprowadzą do złagodzenia i zahamowania negatywnego oddziaływania ekstremalnych zjawisk pogodowych na nasze życie. Stąd potrzeba opracowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu - przekazuje prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Czym jest Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu (MPA)?

Miejski Plan Adaptacji to strategiczny dokument, który ma na celu dostosowanie naszego miasta do zmieniających się warunków klimatycznych. - MPA to kompleksowa strategia obejmująca analizę zagrożeń klimatycznych, określenie priorytetów i celów adaptacji oraz konkretne działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka i zwiększenie odporności naszego miasta na zmiany klimatu - potwierdza naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Justyna Zagola.

Dlaczego to takie ważne dla Wodzisławia Śląskiego?

Zmiany klimatyczne mają wpływ na naszą społeczność, infrastrukturę, gospodarkę i środowisko naturalne. - Dlatego tak istotne jest, abyśmy jako miasto byli przygotowani na zmiany klimatu i mieli skuteczny plan działania - uzupełnia Justyna Zagola.

Jaki jest cel tego projektu?

Główny cel to opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji, który gwarantuje lepszą ochronę naszego miasta i mieszkańców przed skutkami zmian klimatu. - Ubiegając się o środki z programu FENX.02.04 "Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom" na realizację projektu "Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu (MPA)", jesteśmy częścią szerszej inicjatywy, która ma na celu rozwijanie strategii adaptacyjnych i wspieranie miast w dostosowaniu się do nowych warunków klimatycznych - mówią specjaliści z Wydziału Strategii i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Jak możesz się zaangażować?

Zaangażowanie mieszkańców to kluczowy element procesu opracowywania Miejskiego Planu Adaptacji. - Drodzy Mieszkańcy, Wasze opinie, pomysły i wiedza są niezwykle cenne. To właśnie dzięki Waszemu wkładowi możemy dostosować plan do naszych lokalnych potrzeb. Śledźcie stronę internetową miasta Wodzisławia Śląskiego i miejskie kanały w mediach społecznościowych, aby dowiedzieć się o możliwościach zaangażowania się w proces tworzenia MPA. Wspólnie możemy uczynić nasze miasto bardziej przyjaznym i odpornym na zmiany klimatu - zachęca prezydent Mieczysław Kieca.

Wniosek dotyczący opracowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu zostanie złożony w naborze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, w ramach działania FENX.02.04 "Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom" o typie projektu "Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu (MPA)"

Autor: wodzislaw-slaski.pl, fot. pixabay.com, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Reklama
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.