Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 grudnia 202315:00

Wystartowała Zimowa Osada Mikołaja

Wystartowała Zimowa Osada Mikołaja - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Z początkiem grudnia w Parku Śląskim zamieszkał Święty Mikołaj wraz ze swoimi elfami.

Można go odwiedzić w jego Zimowej Osadzie. Ruszyła 1 grudnia. Centralną część osady stanowi Domek Mikołaja, w którym dzieci i dorośli mogą spotkać się z Mikołajem i elfami oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej, świątecznej scenerii.

Przewidziana jest również możliwość wręczania prezentów przez Mikołaja po wcześniejszych, indywidualnych ustaleniach z opiekunem. Dodatkowo przy Domku stoi specjalna skrzynka, do której wszystkie dzieci mogą wrzucić laurki dla Mikołaja. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano upominki.

Zimową Osadę urozmaicają stoiska wystawców, na których można zakupić świąteczne dekoracje, napić się gorącej czekolady lub grzanego wina, a także spróbować lokalnych smakołyków i kupić ozdoby świąteczne.

Jest tu również oświetlona 15-metrowa choinka, która od lat rośnie w okolicy alei Żyrafy. W tym roku ozdobione zostały również alejki Parku Śląskiego przy Alei Żyrafy, gdzie mieści się Zimowa Osada Mikołaja.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie druga edycja Marszu Małych Mikołajów, w którym ponad 700 dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy I-IV) w mikołajkowych nakryciach głowy przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 5 grudnia o godzinie 10.00 przy napisie świetlnym Park Śląski, a zakończy się około godziny 11.00 spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie Mikołaja.

Godziny otwarcia Zimowej Osady Mikołaja:

2.12 w godz. 11:00 - 18:00
3.12 w godz. 12:00 - 18:00
4 grudnia (poniedziałek) Zimowa Osada Mikołaja będzie nieczynna
5.12 w godz. 10:00 - 18:00
6.12 w godz. 12:00 - 18:00
Zimowa Osada wraz z domkiem Mikołaja znajdować się będą przy Alei Żyrafy.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności22 maja 202613:36

Wypadek na granicy Rybnika i Rydułtów. Zderzenie samochodu z autobusem

Wypadek na granicy Rybnika i Rydułtów. Zderzenie samochodu z autobusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski, FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Aktualności21 maja 202611:44

Czy Wodzisław straci porodówkę? Radny alarmuje i pyta o przyszłość oddziału

Czy Wodzisław straci porodówkę? Radny alarmuje i pyta o przyszłość oddziału - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło i fot: FB/Łukasz Chrząszcz
Aktualności22 maja 202611:59

Kto pokieruje OPP nr 1? Miasto ogłosiło konkurs

Kto pokieruje OPP nr 1? Miasto ogłosiło konkurs - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202613:54

Rycerze, ogień i widowisko! Festiwal Średniowieczny i Gala W.A.R. już 30 maja

Rycerze, ogień i widowisko! Festiwal Średniowieczny i Gala W.A.R. już 30 maja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dariusz Machura
Reklama
Aktualności21 maja 202610:52

Mokra, chłodna, ale wyjątkowa. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego przyciągnął tłumy

Mokra, chłodna, ale wyjątkowa. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego przyciągnął tłumy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Czwarta edycja Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego już za nami. Choć tegoroczna aura bardziej przypominała jesień niż środek wiosny, uczestnicy pokazali, że prawdziwej rowerowej pasji niesprzyjająca pogoda nie jest w stanie zatrzymać. Mimo chłodu i siąpiącego deszczu wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników dwóch kółek, którzy licznie pojawili się na trasie oraz w festiwalowych punktach przygotowanych po obu stronach granicy.

opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202612:13

Trzy Wzgórza zamienią się w centrum kultury i rodzinnej integracji

Trzy Wzgórza zamienią się w centrum kultury i rodzinnej integracji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport22 maja 202611:04

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności22 maja 202614:09

Wodzisławscy uczniowie wystartują w Czechach. Międzynarodowa sztafeta już 16 czerwca

Wodzisławscy uczniowie wystartują w Czechach. Międzynarodowa sztafeta już 16 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pogladowe - pexels.com/Roman Biernacki
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.