Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 grudnia 202308:27

Wodzisław Śląski. Będzie przetarg na odbiór odpadów

Wodzisław Śląski. Będzie przetarg na odbiór odpadów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego informuje właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, położonych na terenie miasta, o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, oraz zawarcia umowy z wyłonionym wykonawcą od 1 lipca 2024 r.

Nieruchomości niezamieszkałe, na których powstają odpady komunalne zostały włączone do systemu gospodarowania odpadami, zorganizowanego przez miasto Wodzisław Śląski.

W związku z powyższym do 31 grudnia 2023 r. właściciele nieruchomości niezamieszkałych mają możliwość:

- odwołania oświadczenia o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez gminę, jeżeli nieruchomość jest wyłączona z tego systemu na podstawie oświadczenia,
- złożenia oświadczenia o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych, zorganizowanego przez gminę, jeżeli właściciel nieruchomości jest objęty systemem.

W pisemnym oświadczeniu właściciel nieruchomości wskazuje gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę, odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanego do rejestru działalności regulowanej, prowadzonej przez prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego, z którymi zawarł umowę oraz dołącza do oświadczenia kopię tej umowy, pod rygorem nieskuteczności oświadczenia.

Oświadczenia są skuteczne od dnia, w którym zacznie obowiązywać następna umowa w sprawie zamówienia publicznego na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy tj. od 1 lipca 2024 i nie mogą być odwołane przez okres obowiązywania tej umowy.

Do pobrania

Uchwała Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego nr XX/160/20 z dnia 25.03.2020 r. w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne [TUTAJ].

Oświadczenie o odwołaniu oświadczenia o wyłączeniu się z gminnego systemu gospodarowania odpadami miasta Wodzisławia Śląskiego [TUTAJ].

Oświadczenie o wyłączeniu się z gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi miasta Wodzisławia Śląskiego [TUTAJ].

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Reklama
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.