Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 grudnia 202309:17

Śląska policja rozbiła gang oszustów. Pobierali zaliczki i słuch po nich ginął

Śląska policja rozbiła gang oszustów. Pobierali zaliczki i słuch po nich ginął - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wystawianiem na portalach internetowych fałszywych ogłoszeń dotyczących sprzedaży pojazdów pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Suma strat poniesionych w wyniku oszustw wyniosła blisko 1,6 miliona złotych.

Członkowie grupy wykorzystując tak zwane „słupy” zakładali podmioty gospodarcze w formie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz kupili legalnie działającą spółkę, a następnie przy ich wykorzystaniu, zamieszczali fikcyjne ogłoszenia sprzedaży aut pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Fałszywe ogłoszenia zawierały zdjęcia pojazdów, które oszuści pozyskiwali z ofert na zagranicznych portalach sprzedażowych. Następnie przestępcy pobierali zaliczki za oferowane auta zapewniając, że po okresie 30 dni roboczych pojazdy zostaną dostarczone pod adres wskazany przez kupujących. Jednak po tym okresie kontakt ze sprzedającymi się urywał, oszuści przestawali odbierać telefony oraz wiadomości e-mail.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, dokonali ustaleń pozwalających Prokuraturze Okręgowej w Katowicach wszcząć śledztwo, wobec zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanej o liczne oszustwa na kwotę ok 1,6 mln. złotych i „pranie pieniędzy”.

Na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach dokonano przeszukań 9 miejsc na terenie 4 województw oraz zatrzymania 4 osób, które łącznie usłyszały 14 zarzutów. Wobec 3 z nich, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucane czyny oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 lipca 202510:16

Zakończył się remont kolejnego odcinka ul. 1 Maja w Gołkowicach

Zakończył się remont kolejnego odcinka ul. 1 Maja w Gołkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.