Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 202308:15

Zawadzka choinka już świeci

Zawadzka choinka już świeci - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

3 grudnia 2023 na placu szkolnym Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 zebrali się zawadzianie, aby wziąć udział w niecodziennym zdarzeniu – zapaleniu szkolnej choinki.

Wieczór był mroźny, a ulice całkowicie pokrył śnieg, jednak nie przeszkodziło to frekwencji. O godzinie 17:00 na placu szkolnym licznie zebrali się mieszkańcy Zawady wraz ze społecznością szkolno - przedszkolną, aby w uroczysty sposób rozpocząć adwent.

Pierwszą częścią wydarzenia był krótki program artystyczny, który miał miejsce na schodach, tuż przy wejściu do szkoły. Uczniowie "szesnastki" przedstawili symbole, tradycje i wydarzenia, które mają miejsce podczas adwentu. Opowiedziano o tradycji rorat i historii pierwszego kalendarza adwentowego, a także przedstawiono dwa święta: Dzień Górnika oraz wspomnienie świętego Mikołaja, które mają miejsce na początku grudnia.

W kolejnej części programu artystycznego na schodach pojawiły się dzieci przedszkolne. Zaprezentowały piosenkę „Choinko piękna jak las”, by zebrać gromkie brawa. Chwilę później na "scenę" wkroczyli uczniowie, by zaśpiewać świąteczne i donośne „We Wish You a Merry Christmas”. Kulminacyjnym punktem programu było uroczyste odliczanie, prowadzące do zapalenia choinki na placu zabaw. Wywołało to aplauz i entuzjazm u wszystkich, którzy zgromadzili się przed szkołą.

Dalsza część imprezy środowiskowej miała miejsce wewnątrz budynku, na parterze szkoły. Można było rozgrzać się herbatą z cytryną lub herbacianym grzańcem, podczas gdy dla dzieci specjalnie zostało przygotowane ciepłe kakao z piankami. Nie zabrakło również ciast, upieczonych przez rodziców, świątecznych ciasteczek oraz kiermaszu z rękodziełem: stroikami, kartkami bożonarodzeniowymi i świątecznymi dekoracjami do domu, które rodzice wraz z dziećmi przygotowywali na wtorkowych warsztatach przez ostatnie kilka tygodni.

Miejmy nadzieję, że „zapalanie choinki” na stałe zagości w kalendarzu imprez zawadzkiej szkoły i zobaczymy się już rok, by w podobnych warunkach atmosferycznych drugi raz zobaczyć, jak ośnieżone drzewko zostaje oświetlone świątecznymi lampkami.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Reklama
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.