Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 202310:44

Wodzisławscy policjanci zostali Mikołajami. Podarowali swą krew

Wodzisławscy policjanci zostali Mikołajami. Podarowali swą krew - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Przed budynkiem wodzisławskiej komendy odbyła się zbiórka krwi. Krew to najcudowniejszy prezent, jakim każda zdrowa osoba może obdarować innych. Policjanci wodzisławskiego garnizonu zostali Mikołajami, podarowując swoją krew.

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim zaparkował wyjątkowy ambulans. Wszyscy chętni mogli oddać w nim swoją krew. Akcja została zorganizowana dzięki współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wodzisławiu Śląskim i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Hasło przewodnie wspólnej akcji to: "Podaruj swoją krew, zostań Mikołajem".

Niestety, nie wszyscy chętni mogli oddać swoją krew z przyczyn zdrowotnych. Taka informacja dla odpowiedzialnego dorosłego człowieka oznacza jedno - należy bardziej zadbać o swoje zdrowie. - Zdecydowana większość "Mikołajów" oddała krew, za co serdecznie dziękujemy - informuje KPP Wodzisław Śląski. - Podziękowania kierujemy również do pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, za troskę i opiekę podczas oddawania krwi oraz za to, że swoją obecnością sprawili, że czas spędzony w ambulansie upłynął przyjemnie - dodaje komenda.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek. Świadomość, że możemy uratować komuś życie, jest wartością nadrzędną. Krew i jej składniki, to dla wielu pacjentów w szpitalach jedyna szansa na życie lub powrót do zdrowia. Jej źródłem jest drugi człowiek. Krwi nie można bowiem wyprodukować, dlatego tak ważne jest jej stałe pozyskiwanie.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Reklama
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.