Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 202310:55

Policyjne apele przynoszą rezultat

Policyjne apele przynoszą rezultat - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Apele policji, aby reagować, kiedy widzimy osobę narażoną na wyziębienie organizmu przynoszą rezultat. Dzięki właściwej reakcji przypadkowych osób nie doszło do tragedii. Tylko w sobotnią noc mieliśmy trzy takie zgłoszenia, dzięki którym trzej mężczyźni w porę otrzymali pomoc.

- Tylko w sobotnią noc policjanci otrzymali aż trzy zgłoszenia, które dotyczyły osób narażonych na wyziębienie organizmu. Osoby te znajdowały się na ulicy Radlińskiej oraz Głożyńskiej w Wodzisławiu Śląskim i na ulicy Hallera w Radlinie. Dzięki właściwej reakcji przypadkowych osób, które wykazały się empatią i powiadomiły Policję, w porę otrzymali oni pomoc. Jak się okazało, wszyscy trzej mężczyźni byli nietrzeźwi, a z uwagi na panujące na zewnątrz warunki pogodowe ich życie i zdrowie było zagrożone. Jeden z nich, 70-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego był bardzo wyziębiony. Wezwani przez policjantów ratownicy medyczni zdecydowali o konieczności przetransportowania go do szpitala. Dwaj pozostali mężczyźni, 59-letni mieszkaniec Gliwic oraz 50-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego trafili na izbę wytrzeźwień - informuje KPP w Wodzisławiu Ślaskim.

- Niska temperatura na zewnątrz dla osób nietrzeźwych lub osób, które z różnych przyczyn nie mają gdzie się schronić jest realnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Reaguj, kiedy widzisz osobę narażoną na wyziębienie organizmu. Twój jeden telefon może ocalić czyjeś życie. Reaguj - apelują policjanci.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Reklama
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.