Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 stycznia 202420:46

Józef Musioł, honorowy obywatel gminy Godów świętuje 91. urodziny

Józef Musioł, honorowy obywatel gminy Godów świętuje 91. urodziny - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

- Z okazji pięknego jubileuszu serdeczne życzenia dostojnemu jubilatowi, w imieniu całej społeczności Gminy Godów, składają włodarze Gminy - czytamy na stronie urzędu.

- Z okazji pięknego jubileuszu życzymy Józefowi Musiołowi nieustającej życzliwości, pomyślności a także wielu, wielu lat życia w jak najlepszym zdrowiu. Zarazem dziękujemy Honorowemu Obywatelowi Gminy Godów za pracę na rzecz społeczności Gminy Godów. W szczególności składamy ogromne wyrazy wdzięczności za fachowy wkład w propagowanie wiedzy historycznej o Gminie Godów i osiągnięciach jej mieszkańców. Dziękujemy również za obecność na ważnych wydarzeniach dla społeczności Gminy - skierowali swe życzenia wójt Mariusz Adamczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Antoni Tomas.

Józef Musioł urodził się 9 stycznia 1933 r. w Połomi. W 1948 r. ukończył Szkolę Podstawową w Moszczenicy, a 1951 I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śl., po czym do 1953 r. pracował jako nauczyciel w szkole w Kokoszycach, a następnie w Bełsznicy. W 1953 r. rozpoczął studia na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończył w 1957 r. Po studiach przeszedł wszystkie szczeble od aplikanta (Wodzisław, Rybnik), asesora, sędziego Sądu Powiatowego (Rybnik), Sądu Wojewódzkiego w Katowicach do Sądu Najwyższego. Jako sędzia przeszedł w stan spoczynku w 2003 r.

Józef Musioł jest również od wielu lat prezesem Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie, członkiem i przewodniczącym Rady Programowej Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny. Od lat 70. XX w. jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, od lat 80. XX w. członkiem Związku Literatów Polskich. Założył teatr faktu „Sąd Młodych” przy Teatrze Ziemi Rybnickiej, funkcjonujący w latach 1965-1975.

Fascynuje go historia, również dotycząca ludzi naszej gminy, czemu wielokrotnie dawał wyraz, opisując dzieje mieszkańców Gminy Godów. W książce „Od Wallenroda do Kordiana. Dramatyczne Ślązaków wybory” duży rozdział pt. "Pożegnanie" poświęcił por. pil. Franciszkowi Surmie z Gołkowic. Wstępował o upamiętnienie tego Bohatera. Wspólne starania zaowocowały tym, że najpierw Gimnazjum w Gołkowicach, a obecnie Szkoła Podstawowa w Gołkowicach ma go za swego patrona. Kilka tygodni temu ukazała się najnowsza publikacja Józefa Musioła "Okrakiem przez wiek".

Autor: UG Godów, fot. Franek Brzoza, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lipca 202417:04

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. LOOK UP - Drone photography
Reklama
Aktualności18 lipca 202417:50

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności17 lipca 202413:02

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.