Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 stycznia 202419:20

Zmiana warty w strażackiej komendzie w Wodzisławiu Śląskim

Zmiana warty w strażackiej komendzie w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W czwartek, 25.01., w budynku Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość z okazji zdania i powierzenia pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. W pożegnaniu starego i powitaniu nowego zwierzchnika wodzisławskich strażaków wziął udział m.in starosta Leszek Bizoń oraz przewodniczący Rady Powiatu Adam Krzyżak.

Dotychczasowy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. st. bryg. Marek Misiura odchodzi na emeryturę. Z tej okazji dzisiaj w komendzie odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego komendanta. Równocześnie Śląski Wojewódzki Komendant PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski wręczył decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków komendanta powiatowego PSP w Wodzisławiu Śląskim obecnemu zastępcy komendanta st. bryg. Rafałowi Adamczykowi.

Marek Misiura urodził się w 1964 r. Z wodzisławską komendą związany jest od 1986 r. Przez ten czas pełnił służbę na kolejnych stanowiskach od instruktora ds. szkoleniowych do zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W 1996 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, w 1999 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. W 2009 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Na emeryturę przechodzi po 40 latach służby.

zmiana-warty-w-kp-psp-wodzislaw-slaski23

- Komendant Misiura to człowiek bez reszty oddany swojej pracy, strażakom oraz idei ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego powiatu. Zawsze sobie ceniłem jego pracę i współpracę z Powiatem Wodzisławskim. To dzięki jego zaangażowaniu i staraniom wodzisławska jednostka zrobiła milowy krok, jeśli chodzi chociażby o sprzęt, którym dysponują strażacy. Nie do poznania jest też ta komenda, w której dzisiaj gościmy – mówił starosta Leszek Bizoń.

Komendant Misiura za swoją służbę został odznaczony m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 1997 r., Srebrną Odznaką Za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi – 1998 r., Srebrnym Krzyżem Zasługi – 2005 r., Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju – 2009 r., Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę – 2012 r., Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2015 r. Został również odznaczony medalami Republiki Czeskiej za zasługi oraz współpracę międzynarodową.

Komendą pokieruje nadbryg. Adamczyk

Rafał Adamczyk urodził się w 1976 r. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął już 1995 r. jako słuchacz-kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W roku 1997 rozpoczął pełnienie służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, na kolejnych stanowiskach służbowych od specjalisty-ratownika do Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W 2010 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Został odznaczony m.in.: Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2006 r., Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju – 2008 r., Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2012 r. oraz Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2020 r.

zmiana-warty-w-kp-psp-wodzislaw-slaski10

W uroczystości wzięli udział samorządowcy. W ich imieniu obu komendantom serdeczne podziękowania za służbę oraz życzenia pomyślności w dowodzeniu jednostką złożył Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.