Aktualności25 stycznia 202420:28
Różowa Skrzyneczka w pszowskiej Trójce

0
Reklama
Pszów:
Dobre wieści z Pszowa. Koniec z wykluczeniem menstruacyjnym w SP 3.
Szkoła Podstawowa numer 3 w Pszowie może pochwalić się Różową Skrzyneczką. Została ona zainstalowana w szkolnych toaletach i wypełniona jest darmowymi podpaskami i tamponami. Najważniejszą zasadą, jaka przyświeca tej inicjatywie jest: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar.
Jest to o tyle ważne, gdyż według badania zrealizowanego w lutym 2020 roku, blisko 500 tys. osób w Polsce nie stać na zakup środków higienicznych, z kolei 21% uczennic zmuszonych jest wyjść z zajęć z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu.
Instalacja Różowej Skrzyneczki w SP 3 jest inicjatywą godną pogratulowania i czerpania przykładu.





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany