Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 lutego 202411:27

Radny miejski chce likwidacji Dziupli na stadionie?

Radny miejski chce likwidacji Dziupli na stadionie? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławska Placówka Wsparcia dziennego „Dziupla” to miejsce, gdzie dziecko, rodzic, opiekun - cała rodzina może uzyskać pomoc i wsparcie. Radny Łukasz Chrząszcz pyta w interpelacji o możliwość likwidacji oddziału na stadionie miejskim.

- "Dziupla" powstała jako piękna, prywatna inicjatywa wsparcia dla dzieci. Dziś Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” to wielomilionowy koszt dla budżetu miasta z wysoką pensją dyrektorską i etatami, której budynek znajduje się na terenie MOSiR-u. Niegdyś w tym budynku znajdowała się siłownia, hotel, kawiarnia. Budynek został wyremontowany ze środków unijnych na cele „Dziupli”, tym samym ograniczając możliwość wykorzystania terenu na cele sportowe – pisze radny w interpelacji, kierując swe pytania.

Proszę o odpowiedź na pytania:

– Ile wynosił budżet „Dziupli” w latach 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 i 2024 roku?
– Jaki procent budżetu „Dziupli” stanowią pieniądze znaczone z tzw. „alkoholówki”?
– Do kiedy obowiązuje gwarancja na budynek Dziupli, tzn. kiedy budynek może zmienić swoje przeznaczenie?
– Jaki metraż ma budynek „Dziupli” i ile wynosi cała powierzchnia użytkowana przez „Dziuplę”?

Odpowiedzi na interpelację radnego udzieliła Krystyna Orbik-Skupień, dyrektor wodzisławskiej Dziupli. Czytamy w niej:

1. Kwoty budżetu WPWD „Dziupla w latach od 2018 roku do 2024 roku przedstawione są w tabeli stanowiącej załącznik do niniejszego pisma (tabela poniżej – przyp. red.)
2. Tabela w załączeniu pokazuje kwoty z rozdziału „przeciwdziałanie alkoholizmowi” i procent budżetu Placówki.
3. W związku z zainwestowaniem środków unijnych w przebudowę obiektu przy ulicy Czyżowickiej 29B z przeznaczeniem na realizację przez WPWD „Dziupla” usług społecznych działalność ta powinna być prowadzona przynajmniej do 28 grudnia 2025 r.
4. Powierzchnia budynku użytkowanego przez WPWD „Dziupla” wynosi 440,17 m2 nieruchomość obejmuje działkę o pow. 0,2386 ha.

aaa.[8]

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 lutego 202612:12

Pszów: Burmistrz odwiedził jubilatki z okazji 90. urodzin

Pszów: Burmistrz odwiedził jubilatki z okazji 90. urodzin - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Kultura i Edukacja18 lutego 202611:28

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 lutego 202612:33

Nowy blok energetyczny w Radlinie zsynchronizowany z krajową siecią

Nowy blok energetyczny w Radlinie zsynchronizowany z krajową siecią - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: JSW Koks S.A.
Aktualności19 lutego 202612:58

Specjalny fanpage Powiatu Wodzisławskiego prezentuje projekty i inwestycje

Specjalny fanpage Powiatu Wodzisławskiego prezentuje projekty i inwestycje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności19 lutego 202611:51

Ograniczenia w obsłudze klientów w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego

Ograniczenia w obsłudze klientów w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Aktualności19 lutego 202614:19

WCK z dofinansowaniem z programu Projektowanie Uniwersalne Kultury

WCK z dofinansowaniem z programu Projektowanie Uniwersalne Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Kultura i Edukacja19 lutego 202612:45

O archeobotanice w Pałacu Dietrichsteinów. Spotkanie z Agatą Sady-Bugajską

O archeobotanice w Pałacu Dietrichsteinów. Spotkanie z Agatą Sady-Bugajską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnie
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.