Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 lutego 202411:46

Tłumy bawiły się na balu księżnej Konstancji w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Tłumy bawiły się na balu księżnej Konstancji w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

10 lutego przestrzeń Pałacu Dietrichsteinów wypełniła się księżniczkami, rycerzami i postaciami z bajek. To za sprawą wydarzenia, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było. Za nami Bal Księżnej Konstancji, który był świętem pełnym kolorów, tańców i dobrej zabawy. Frekwencja i moc atrakcji dopisały.

Wydarzenie otworzył prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław, który zaprosił przybyłych gości do wspólnej zabawy. Trzygodzinny bal wypełniony był ogromem atrakcji. Wśród nich znalazły się warsztaty robienia słodyczy, podczas których można było poznać tajniki robienia lizaków i cukierków. Pod czujnym okiem instruktorów najmłodsi tworzyli słodkie i wyjątkowe arcydzieła.

Ponadto Tomasz Dybała z Manufaktury rybnickich lodów rzemieślniczych zaskoczył wszystkich eksperymentami i pokazał, jak ciekły azot jest wykorzystywany do produkcji lodów. Uczestnicy balu mogli także zasmakować naturalnych lodów - bez sztucznych dodatków, konserwantów.

Dodatkowo animacje przeniosły dzieci w niezwykły, bajkowy świat, gry integracyjne pomogły nawiązać nowe przyjaźnie, a tańce podkreśliły karnawałową atmosferę. Nie zabrakło także Foto-lustra, które pozwoliło uwiecznić wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Ponadto słodki poczęstunek zaspokoił wszystkie podniebienia.

Dla opiekunów przygotowano "Strefę rodzica", gdzie rodzice mogli odpocząć i zrelaksować się.

- Tyle uśmiechu, radości i pozytywnej energii, ile można było zobaczyć podczas Balu Księżnej Konstancji, trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. Zabawy, tańce, eksperymenty, słodkości pyszności, warsztaty. Ogromnie, ogromnie się cieszę, że pomysł balu przyjęliście tak dobrze i że tak wielu z Was odwiedziło Pałac Dietrichsteinów. Cieszę się też, że Pałac żyje teraz tak różnorodnie. Że swoje miejsce w nim znajduje tak wiele różnych aktywności, że łączy się w nim wspaniałe historia, tradycje, pasja, nauka i dobra zabawa. Moim marzeniem było sprawić, że obiekt ten będzie służył wszystkim mieszkańcom, że będzie tętnił życiem, że będzie przyciągał do siebie przeróżne grupy. I tak dzięki Wam i dzięki moim współpracownikom z Muzeum, Urzędu Miasta i nie tylko się dzieje! Łączymy siły i drużynowo tworzymy, mam nadzieję, coraz ciekawszą dla Was ofertę. Dziękuję wszystkim po stokroć

- napisał na swoim fanapage prezydent miasta, Mieczysław Kieca.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, fot. Natalia Maciejek, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Reklama
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.