Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 lutego 202412:42

Suczka Beti wywęszyła 19 kilogramów tytoniu w paczkach kurierskich

Suczka Beti wywęszyła 19 kilogramów tytoniu w paczkach kurierskich - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili kontrole na terenie firmy kurierskiej w Bielsku-Białej i Wodzisławiu Śląskim. W wyniku kontroli przejęli 19 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby niemal 24 tys. zł.

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali paczki w sortowniach przesyłek kurierskich w Bielsku-Białej i Wodzisławiu Śląskim. Podczas kontroli funkcjonariuszom towarzyszyła suczka Beti, która wywęszyła wyroby tytoniowe w 12 przesyłkach. Mundurowi zabezpieczyli w sumie 19 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Paczki miały trafić do indywidulanych odbiorców na terenie województwa śląskiego.

Wartość szacunkowa przejętych przez funkcjonariuszy nielegalnych wyrobów tytoniowych to ponad 15 tys. zł. Gdyby towar trafił do odbiorców, Skarb Państwa straciłby niemal 24 tys. zł. z tytułu niezapłaconych podatków.

- Przypominamy, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe - informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Autor: KAS Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202420:39

Nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów

Nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.