Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 lutego 202418:19

Pracownicy administracyjni Powiatu Wodzisławskiego apelują o podwyżki

Pracownicy administracyjni Powiatu Wodzisławskiego apelują o podwyżki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

- Pracownicy administracji kolejny rok z rzędu zostali pominięci, jeśli chodzi o wyrównanie wynagrodzeń względem wzrostu do płacy minimalnej, nie mówiąc już o jakichkolwiek podwyżkach - wskazują autorzy apelu.

- W tym samym czasie pracownicy obsługi mają podwyższane wynagrodzenia od początku roku w związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia. W tej kadencji naszych włodarzy pracownikom obsługi wynagrodzenia Brutto w zasadzie się podwoiły - piszą w apelu skierowanym do władz powiatu.

Proszę znaleźć pracownika na jakimkolwiek stanowisku administracyjnym, któremu wynagrodzenie się podwoiło, co przedstawia tabelka poniżej:

aaa.[10]

Pracownicy administracji otrzymywali wyrównania procentowe, jak również zostali pozbawieni składnika premii regulaminowej w procesie tzw. regulacji płacowych, doprowadziło to do katastrofalnego spłaszczenia naszych wynagrodzeń w dół, co nijak się ma do zapisów Kodeksu Pracy mówiący o wynagrodzeniu adekwatnym do zajmowanego stanowiska i odpowiedzialności art. 78 §1 k.p.

- Wyrównań tych dokonuje się od kwietnia, lipca, dlatego czujemy jak na nas robi się oszczędności - zauważają rozgoryczeni.

Pracownicy administracji zwracają także uwagę na swą odpowiedzialność związaną z wykonywaną pracą. - Podkreślamy po raz kolejny, iż nasza odpowiedzialność za pracę nie kończy się w momencie wykonania określonego zadania. Odpowiedzialność wobec Urzędu Skarbowego to 5 lat (podatek PIT, VAT) a wobec ZUS 10 lat, wobec PPK IFT odpowiedzialność materialna do 1 000 000, 00 zł - wyliczają.

Autorzy apelu zauważają także konieczność ciągłego doszkalania się. - Nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych, konieczność znajomości kilkunastu programów, znajomość zmieniających się przepisów itd. Takie wymaganie nie dotyczą pracowników obsługi. W naszej ocenie dochodzi do dyskryminacji płacowej. Zgodnie z art. 13 k.p pracownik ma do godziwego wynagrodzenia za prace - uważają. - To dzięki wykwalifikowanym pracownikom sfery administracyjnej, którzy pracują w naszym powiecie i odpowiadają za płynne funkcjonowanie całego samorządu terytorialnego, władze otrzymują nagrody i chwalą się osiągami, wyróżnieniami - dodają autorzy apelu.

Pracownicy administracji domagający się podwyżek są zaznajomieni z sytuacją swych kolegów i koleżanek z ościennych powiatów. - Znamy sytuacje naszych koleżanek, kolegów z ościennych powiatów gdzie władze o nich zadbały. Dlatego też apelujemy o godną płacę za naszą pracę - kończą.

Autor: red., fot. pexels.com/Vlada Karpovich, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.