Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 lutego 202418:43

Budynek klubowy Górnika Radlin przeszedł do historii. Powstanie nowoczesny obiekt

Budynek klubowy Górnika Radlin przeszedł do historii. Powstanie nowoczesny obiekt - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Rozpoczęło się wyburzanie starego budynku przy ul. Odległej – miejsca w którym niemal od zawsze swoje zaplecze miał Klub Sportowy Górnik Radlin. Entuzjaści sportu mogą jednak spać spokojnie – nie oznacza to, że klub będzie bezdomny. Niebawem w miejscu starego baraku zobaczymy nowoczesny budynek multi-sportowy a naprzeciw nowoczesną, częściowo krytą trybunę dla kibiców, na ponad 650 miejsc.

Zamiast istniejącego (jeszcze do niedawna) budynku przy ul. Odległej pojawi się nowy budynek, piętrowy, o funkcjach multisportowych. W budynku zaplanowano miejsca na szatnie, w tym osobne szatnie sędziowskie, łazienki, salę odpraw, pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenia administracyjne z zapleczem socjalnym, toalety ogólnodostępne, ale również salę do ćwiczeń sportów walki, wraz z zapleczem. Pojawi się także osobna sala z tarasem od strony boiska treningowego, gdzie rodzice będą mogli obserwować grę swoich pociech.

Nowa trybuna ma pomieścić 657 miejsc siedzących. Podzielona będą na sektory. Sektor środkowy będzie zadaszony dachem w konstrukcji stalowej o wymiarach ok. 20,2 m x 7,4 m. W sektorze środkowym przewidziane zostało miejsce dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z kolei pod trybunami zaprojektowano zaplecze sanitarne, oraz pomieszczenia pomocnicze.

Inwestycja jest częścią projektu „Budowa i modernizacja infrastruktury społecznej, kulturalnej i sportowej w mieście Radlin”, na który miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 9,9 mln zł z „Polskiego Ładu”. W ramach tego projektu, oprócz trybuny i obiektu multisportowego, będzie miała miejsce adaptacja budynku przy ul. Reymonta na Głożynach, na potrzeby działalności społecznej, kulturalnej i edukacyjnej.

Na zdjęciach: wyburzanie istniejącego budynku, oraz wizualizacja nowego obiektu, autorstwa Studia Architektury Bober z Radlina.

Autor: UM Radlin, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202420:39

Nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów

Nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.