Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 lutego 202420:56

Nie ma zgody na łamanie prawa i nawoływanie do nienawiści

Nie ma zgody na łamanie prawa i nawoływanie do nienawiści - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

- Śląska Policja natychmiast zareagowała na zdarzenie, do którego doszło dzisiaj na terenie powiatu wodzisławskiego, gdzie jeden z uczestników protestu prezentował transparent ze skandalicznymi hasłami nawołującymi do nienawiści - podała KWP Katowice.

- Policja w Wodzisławiu Śląskim i prokuratura wykonują czynności w tej sprawie pod kątem naruszenia przepisów kodeksu karnego (art. 256). Zwalczanie przestępstw z nienawiści jest jednym z priorytetów Polska Policja. Każdy, kto popełnia czyn, kierując się nienawiścią wobec drugiego człowieka, musi się liczyć z konsekwencjami - podała KWP Katowice.

Materiały wyemitowały:

Polsatnews, cytując radnego powiatu raciborskiego z PiS Łukasza Murę: 

Jak powiedział polsatnews.pl Łukasz Mura, organizator protestu rolników w Gorzyczkach, manifestacja zaplanowana była na cztery godziny, a traktor ze wspomnianym napisem pojawił się mniej więcej w połowie jej trwania, czyli o 13:00.

- Dostałem informację od rolników, że z kolumny ciągników został zdjęty jeden z nich. Nie wiedziałem, o co chodzi, bo trudno zapanować nad tak dużą grupą pojazdów. Chwilę później dowiedziałem się, że to policja zmusiła ciągnik do zjazdu. Jeden z mundurowych to potwierdził - mówił.

Łukasz Mura przekazał też, że odpowiedział funkcjonariuszom, iż dobrze zrobili. Rolnik, który wywiesił napis o Putinie, po interwencji policji miał pojechać do domu. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-02-20/gorzyczki-skandaliczny-transparent-na-protescie-rolnikow-mamy-wyjasnienia-organizatora/ 

TVN24

Putin, zrób porządek z Ukrainą i Brukselą, i z naszymi rządzącymi" - napisano na plakacie zawieszonym na jednym z ciągników, które brały udział w proteście rolników przy zjeździe z autostrady A1 w Gorzyczkach (Śląskie). "Skandaliczny transparent, którego zdjęcie obiegło sieć, został od razu usunięty i zabezpieczony" - poinformował Marcin Kierwiński, szef MSWiA. Skandaliczny transparent na proteście rolników. Szef MSWiA: policja i prokuratura prowadzą czynności

Autor: Grzegorz Wawoczny, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 sierpnia 202615:16

Nowa jakość leczenia w Jastrzębiu-Zdroju

Nowa jakość leczenia w Jastrzębiu-Zdroju - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slaskie.pl / fot. Tomasz Żak/UMWS
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202623:16

Rozpoczynamy remont A1

Rozpoczynamy remont A1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Aktualności10 sierpnia 202610:44

Niszczą Wodzisław krok po kroku. Po pałacu i Trzech Wzgórzach przyszła pora na przystanek

Niszczą Wodzisław krok po kroku. Po pałacu i Trzech Wzgórzach przyszła pora na przystanek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wybita szyba wiaty przystankowej Wilchwy Cyganek to kolejny akt wandalizmu w Wodzisławiu Śląskim. W ostatnim czasie niszczona była również infrastruktura Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”, a na elewacji Pałacu Dietrichsteinów pojawiły się graffiti. Za usuwanie skutków bezmyślnego działania wandali zapłacić trzeba z publicznych pieniędzy.

red., fot. FB/Miasto Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.