Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 lutego 202412:42

Wyłoniono wykonawcę przebudowy ulicy przy KWK 1 Maja

Wyłoniono wykonawcę przebudowy ulicy przy KWK 1 Maja - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Ulica przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej zostanie już niebawem przebudowana.

Miastu udało się pozyskać dodatkowe środki na realizację tego zadania. Wkrótce nastąpi nie tylko przebudowa ulicy, ale i realizacja innych udogodnień, które pozwolą użytkownikom tej drogi, na bezproblemową i bezpieczną podróż samochodem, pieszo, czy innymi środkami transportu. W przetargu wyłoniono już firmę, która ma pięć miesięcy na realizację zadania od momentu przekazania terenu robót.

Przypomnijmy, że Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim otrzymał środki finansowe Uchwałą Rady Miejskiej na realizację tego zadania w wysokości 240 tys. zł. Zgodnie z przepisami zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót. Oferty złożyły dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Rybnika, którego oferta opiewała na ponad 343,5 tys. zł brutto oraz Geo-Bud-T.B.M. z Żor, która wyceniła swoją pracę na ponad 309,5 tys. zł brutto. Niestety złożone oferty okazały się wyższe niż środki, które miasto posiadało na realizację tego zadania. Warto nadmienić, że zakres prac miał obejmować wyłącznie przebudowę ok. 125 m bieżącej nawierzchni jezdni wraz z zabudową krawężników.

Przebudowa wspomnianej ulicy była priorytetem, dlatego miasto dołożyło wszelkich starań, aby ta inwestycja została zrealizowana. Zadanie zgłoszono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i uzyskano rekomendację do dofinansowania. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich złożył wniosek o ujęcie zadania w budżecie Miasta na 2024 rok. Co najważniejsze, zakres prac obejmuje nie tylko przebudowę drogi na odcinku ok. 125 m, ale także ok. 635 m długości jezdni, ok. 221 m chodnika oraz ok. 1098 m poboczy, a także budowę oświetlenia i odwodnienia.

W zakres zadania wchodzi:

- droga z jezdnią szerokości 6 m o nawierzchni z betonu asfaltowego,
- zjazdy do posesji z kostki brukowej betonowej,
- chodnik z kostki brukowej betonowej,
- pobocze utwardzone tłuczniem,
- kanalizacja deszczowa odwadniająca drogę,
- oświetlenie uliczne,
- oznakowanie poziomego i pionowego.

Do przetargu przystąpiło dziesięć firm. Najlepsza okazała się oferta Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza. Koszt inwestycji wyniesie ok. 3,2 mln zł brutto.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.