Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 marca 202413:42

Uroczystość otwarcia Ministerstwa Przemysłu w Katowicach

Uroczystość otwarcia Ministerstwa Przemysłu w Katowicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Wczoraj, 1 marca, odbyła się uroczysta inauguracja działalności Ministerstwa Przemysłu z siedzibą w Katowicach z udziałem szefowej resortu Marzeny Czarneckiej, ministra aktywów państwowych Borysa Budki oraz ministra finansów Andrzeja Domańskiego.

- Transformacja energetyczna w Polsce przebiegnie od węgla do atomu, dlatego lokalizacja Ministerstwa Przemysłu na Śląsku jest najlepsza – argumentowała minister Marzena Czarnecka.

- Funkcjonowanie Ministerstwa Przemysłu tu na Śląsku jest docenieniem tego regionu, który przez dziesięciolecia miał wpływ na rozwój Polski, a teraz stoją przed nim nowe zadania w trakcie transformacji naszej gospodarki – powiedział minister aktywów państwowych Borys Budka. – Wyzwania, które stoją przed Polską w nadchodzących latach, to m. in. szeroko rozumiana transformacja energetyki i całego przemysłu, w tym również obronności. To będzie się działo tu na Śląsku, bo tu jest serce naszej gospodarki – uzasadniał minister Borys Budka.

- Ministerstwo Przemysłu dziś rozpoczęło swoją działalność, ale we wszystkich sprawach, w których będzie to potrzebne deklaruję Pani Minister wsparcie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dotąd było to wsparcie merytoryczne dotyczące kwestii administracyjnych. Bardzo się cieszę, że Ministerstwo Przemysłu ma swoją siedzibę w Katowicach – to zdecydowanie podnosi rangę regionu. To jedyny resort, który ma swoją siedzibę poza Warszawą – mówi wojewoda Marek Wójcik.

Ministerstwo Przemysłu wydzielone zostało z resortu aktywów państwowych. Jak deklaruje minister przemysłu Marzena Czarnecka powstały resort będzie zajmował się nie tylko górnictwem i hutnictwem, ale również atomem, ropą naftową i gazem.

W wydarzeniu uczestniczyli także wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski, wojewoda śląski Marek Wójcik oraz wicewojewoda Rafał Adamczyk.

Autor: ŚlUW, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.