Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 marca 202416:53

Jeden z liderów bezemisyjnej produkcji energii na świecie finansuje kolejną partię szkoleń dla górników

Jeden z liderów bezemisyjnej produkcji energii na świecie finansuje kolejną partię szkoleń dla górników - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Rozpoczyna się druga edycja szkoleń dla górników, którzy pracę w kopalni chcą zmienić na serwisowanie turbin wiatrowych. To kolejna odsłona programu „Wiatr - kopalnia możliwości”, w ramach którego EDF Renewables organizuje i finansuje kursy dla pracowników polskiego sektora wydobywczego chcących pozyskać nowe kwalifikacje i przejść z sektora czarnej energetyki w stronę zielonych źródeł.

Jako światowy lider rozwoju OZE i zeroemisyjnej energii chcemy być silnym sojusznikiem Polski w procesie transformacji energetycznej – podkreśla Alicja Chilińska-Zawadzka, prezes EDF Renewables w Polsce. – Dlatego właśnie we współpracy z agendą polskiego Skarbu Państwa zorganizowaliśmy i finansujemy szkolenia dla górników, które pozwolą im pozyskać umiejętności gwarantujące uczestnictwo w nowych rynkach pracy, które wzrastają wraz z rozwojem polskiego sektora odnawialnych źródeł energii.

Projekt ma na celu wsparcie górników i innych pracowników sektora wydobywczego w zdobyciu umiejętności i wiedzy, które umożliwią im zmianę zawodu i zdobycie kompetencji w obsłudze i serwisowaniu instalacji farm wiatrowych na lądzie.

Spółka od lat uczestniczy w inicjatywach przyczyniających się do realizacji idei sprawiedliwej transformacji energetycznej, realizując jedno ze swoich głównych zadań” – mówi Mariusz Tomalik, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która jest partnerem projektu. – Zainteresowanie pierwszą edycją pokazało, że wspólnie patrzymy w przyszłość, a program jest bardzo atrakcyjną propozycją dla górników chcących się przebranżowić. Dlatego cieszy nas, że spółka może ich w tym wspierać. Zdobyte kompetencje zdecydowanie zwiększają ich atrakcyjność na rynku pracy, który coraz mocniej skupia się właśnie na ekologicznej energetyce.

EDF Renewables Polska realizuje program w partnerstwie ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń, która stanowi ważny element polskiej transformacji energetycznej. Obliczona na kilka lat współpraca zaowocuje przygotowaniem górników, którzy odchodzą z kopalń, do pracy w charakterze techników i serwisantów turbin wiatrowych. Same szkolenia odbywają się w ośrodku szkoleniowym Vulcan Training&Consultancy w Szczecinie.

Szkolenie oferowane bezpłatnie pracownikom sektora wydobywczego trwa dwa tygodnie i jest zgodne ze standardami Global Wind Organisation, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Oznacza to, że osoby, które przejdą kurs, będą mogły pracować przy instalacji i serwisowaniu turbin nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Więcej szczegółów o programie dostępne są na stronie: https://wiatr-kopalniamozliwosci.pl/ 

Autor: mat.prasowy, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.