Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 marca 202410:24

Mieszkańcy Rydułtów tracą cierpliwość. Burmistrz pisze do Marszałka

Mieszkańcy Rydułtów tracą cierpliwość. Burmistrz pisze do Marszałka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

Prace prowadzone na hałdzie w Rydułtowach nie dają spokoju mieszkańcom miejscowości. Sprawy w swe ręce postanowił wziąć burmistrz Rydułtów, Marcin Połomski. Skierowało on pismo do Marszałka Województwa Śląskiego, Jakuba Chełstowskiego.

Największe problemy dla mieszkańców Rydułtów stanowi unoszący się pył i ostry, nieprzyjemny zapach. Wszystko to związane jest z pracami prowadzonymi na rydułtowskiej hałdzie. Do tego dochodzi wpływ unoszącego się pyłu na zdrowie mieszkańców. Szczególnie że w ostatnim czasie prace prowadzone coraz częściej powodują pojawianie się chmur pyłów nad hałdą. Widać je z odległości nawet kilku kilometrów. Mieszkańcy nie wiedzą, co robić, a wielu z nich kończy się cierpliwość.

W poniedziałek, 11 marca, na stronie internetowej Urzędu Miasta w Rydułtowach została opublikowana informacja, że burmistrz Rydułtów zwrócił się z pismem do Marszałka Województwa. Włodarz Rydułtów domaga się podjęcia natychmiastowych kroków, mających na celu zabezpieczenie mieszkańców przed uciążliwościami ze strony hałdy. Przede wszystkim zwrócono się o uchylenie zezwoleń na wydobycie i przetwarzanie odpadów.

Komunikat Urzędu Miasta Rydułtowy

W związku z nasileniem uciążliwości dla mieszkańców związanych z zapyleniem w rejonie zwałowiska przy szybie Leon II, wobec braku poprawy warunków realizacji prac prowadzonych przez F.U.H.B MARBUD Sp. z o.o., w dniu 11 marca 2024 r. Burmistrz Miasta Rydułtowy wystąpił do organów, które wydały decyzje na prowadzenie działalności przez spółkę o natychmiastowe podjęcie kroków zabezpieczających mieszkańców przed tymi uciążliwościami.

Zwrócono się o natychmiastowe uchylenie decyzji Marszałka Województwa Śląskiego zezwalającej na wydobywanie odpadów oraz cofnięcie zezwoleń na przetwarzanie odpadów wydanych przez Starostę Wodzisławskiego.

Mając na uwadze, iż nadrzędnym celem Miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa i jakości życia jego mieszkańcom, wystąpiono również do Ministerstwa Przemysłu odpowiedzialnego m.in. za realizację zadań związanych z sektorem górniczym o wsparcie w poszukiwaniu rozwiązań korzystnych dla mieszkańców naszego miasta.

 

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202420:39

Nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów

Nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.