Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 marca 202418:28

Wodzisław Śląski. W mObywatelu możesz opłacić podatek

Wodzisław Śląski. W mObywatelu możesz opłacić podatek - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławianie w łatwiejszy sposób niż dotychczas mogą opłacić podatek od nieruchomości. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z ePłatności w aplikacji mObywatel lub z przeglądarki internetowej. Umożliwienie zapłaty za podatek poprzez płatność BLIK to nie tylko oszczędność czasu, ale także gwarancja bezpieczeństwa danych.

- Przystąpiliśmy do projektu, ponieważ jako miasto jesteśmy otwarci na nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają wodzisławianom załatwianie swoich spraw w szybki i wygodny sposób. Wystarczy zalogować się w aplikacji mObywatel i posiadać kod BLIK, aby opłacić należności. To wszystko bez konieczności podawania dodatkowych danych, gdyż są one wypełniane automatycznie w aplikacji - informuje wodzisławski magistrat.

ePłatności w mObywatel

W ubiegłym roku w aplikacji mObywatel pilotażowo pojawiła się funkcja ePłatności, dzięki której Polacy mogą bezpośrednio w aplikacji opłacać niektóre podatki np. od nieruchomości. Nie trzeba pamiętać kwoty zobowiązania ani szukać numeru rachunku, gdyż aplikacja mObywatel samodzielnie obsłuży całą płatność oraz przypomni o zbliżającym się terminie płatności. Co ważne, w łatwy sposób możemy przeanalizować już uiszczone przy pomocy systemu opłaty.

- Korzystanie z tej funkcjonalności dla naszych podatników będzie możliwe po doręczeniu decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego i po wprowadzeniu daty potwierdzenia odbioru decyzji do systemu podatkowego. Funkcjonalność ta możliwa jest tylko dla osób fizycznych - mówi Agata Menżyk, naczelnik Wydziału Podatków Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Jak opłacić podatek od nieruchomości przez mObywatela?

Opłaty możesz dokonać w aplikacji mObywatel lub poprzez przeglądarkę internetową:

- uruchom aplikację mObywatel lub wejdź na stronę mObywatel [TUTAJ] i zaloguj się,
- wejdź w zakładkę ePłatności i wybierz opcję „Opłać podatek od nieruchomości”,
- wskaż, w jaki sposób chcesz dokonać płatności,
- potwierdź transakcję.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, fot. freepik.com, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.