Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 marca 202412:37

Mszana. Dwa nowe zadanie korzystne dla gminy i mieszkańców

Mszana. Dwa nowe zadanie korzystne dla gminy i mieszkańców - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Rada Gminy Mszana na sesji w poniedziałek, 25 marca, wprowadziła zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, konieczne do realizacji dwóch nowych, korzystnych dla gminy i mieszkańców zadań.

Projekt OZE w budynkach mieszkalnych

Pierwszym z nich jest przystąpienie naszej gminy do projektu pn: „OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego”. Celem projektu jest udzielanie grantów na zakup, dostawę i montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych. Dla Gminy Mszana na realizację grantów przewidziana jest kwota w wysokości 568.452,00 zł.

W ramach tego grantu udzielane będzie dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych na powietrzną pompę ciepła (bez fotowoltaiki). Jest to wysokie dofinansowanie, do 100 % kosztów kwalifikowanych (maksymalnie do 45.000 zł). Mieszkaniec pokrywa koszty niekwalifikowane - VAT i kartę weryfikacji technicznej.

- Na terenie naszej gminy w ramach tego grantu będzie do zrealizowania 13 inwestycji. Zachęcamy mieszkańców, którzy myślą o wymianie starego pieca na pompę ciepła, aby udali się do siedziby Subregionu i uzyskali potrzebne informacje oraz złożyli wniosek. Nabór trwać będzie od 8 kwietnia do 8 maja tego roku - mówi z-ca wójta Mszany, Błażej Tatarczyk.

Więcej o tym projekcie TUTAJ.

W celu podpisania porozumienia z Subregionem w uchwale budżetowej należało zabezpieczyć środki na składkę celową dla Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego, w 2024 r. - ok. 10,9 tys. zł, w 2026 r. - 30 tys. zł.

Zakup terenu w centrum Gogołowej

Drugą zmianą wprowadzoną w budżecie było zabezpieczenie środków na zakup nieruchomości w Gogołowej - budynków od SKR Połomia znajdujących się przy ul. Wiejskiej. Część środków była już zaplanowana w budżecie, należało zabezpieczyć dodatkowe 137,3 tys. zł (całość to kwota 215 tys. zł).

Jest to teren w samym centrum sołectwa, który gmina chce w przyszłości przeznaczyć na cele publiczne.

Autor: UG Mszana, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 czerwca 202410:29

18-letni motocyklista poszkodowany w zdarzeniu w Syryni

18-letni motocyklista poszkodowany w zdarzeniu w Syryni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Aktualności13 czerwca 202408:26

Zostań rodziną zastępczą w powiecie wodzisławskim

Zostań rodziną zastępczą w powiecie wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. unsplash.com
Aktualności13 czerwca 202422:27

Nowi konsultanci wojewódzcy

Nowi konsultanci wojewódzcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 czerwca 202412:49

Największe święto radości i przyjaźni w powiecie wodzisławskim za nami [FOTO]

Największe święto radości i przyjaźni w powiecie wodzisławskim za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

11 czerwca na stadionie obok Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się po raz dwudziesty Powiatowa Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami, która od tego roku nosi imię Tadeusza Skatuły. Jubileuszowa edycja wydarzenia obfitowała w wiele atrakcji. Przede wszystkim jednak po raz kolejny uczestnicy wydarzenia udowodnili, że dobra zabawa, współpraca i przyjaźń mogą być ważniejsze niż rywalizacja o lepszy wynik.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 czerwca 202408:36

Wsparcie Inicjatyw Poradniczych. Trwa nabór do konkursu dotacyjnego

Wsparcie Inicjatyw Poradniczych. Trwa nabór do konkursu dotacyjnego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 czerwca 202410:45

Oddaj krew na Wilchwach. Akcja już w niedzielę

Oddaj krew na Wilchwach. Akcja już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/D. Matioszek
Aktualności14 czerwca 202412:16

Nowoczesny sprzęt trafił na służbę do strażaków

Nowoczesny sprzęt trafił na służbę do strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja14 czerwca 202418:17

Dźwięki Mody. Niezwykły pokaz za nami [FOTO]

Dźwięki Mody. Niezwykły pokaz za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. PSM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.