Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 kwietnia 202405:33

Podsumowanie wielkanocnego weekendu na śląskich drogach

Podsumowanie wielkanocnego weekendu na śląskich drogach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Zakończył się okres wielkanocnego wypoczynku, w którego trakcie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało około dwóch tysięcy policjantów śląskiej drogówki wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych.

W czasie Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało około dwóch tysięcy policjantów śląskiej drogówki wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych. Od piątku do poniedziałku na śląskich drogach doszło do 18 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 20 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 108 nietrzeźwych kierowców.

Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego, na śląskich drogach doszło do 18 wypadków drogowych, w których 20 osób zostało rannych, a 3 osoby zginęły (Bytom, Kłomnice powiat częstochowski, Wojkowice powiat będziński). Policjanci odnotowali również 416 kolizji drogowych.

Niestety w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. W ciągu minionych 4 dni, mundurowi zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących oraz 7 kierujących pod wpływem narkotyków.

Podczas świątecznego weekendu, śląscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 214 sprawców przestępstw oraz 138 osób poszukiwanych.

 

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lipca 202510:34

Czekoladowe Muzeum już w najbliższą niedzielę

Czekoladowe Muzeum już w najbliższą niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/PublicDomainPictures
Aktualności2 lipca 202510:48

Nabór do programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

Nabór do programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności2 lipca 202513:03

Budynek szkoły przy Wawrzyńca czeka termomodernizacja

Budynek szkoły przy Wawrzyńca czeka termomodernizacja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Latający Obiektyw
Aktualności2 lipca 202513:26

Stowarzyszenie HDK w Rydułtowach wspiera ratowników. Nowy sprzęt dla OSP z gminy Godów

Stowarzyszenie HDK w Rydułtowach wspiera ratowników. Nowy sprzęt dla OSP z gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach po raz kolejny udowodniło, że jego działalność obejmuje znacznie więcej niż organizację akcji krwiodawstwa. Dzięki zaangażowaniu i skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych udało się zrealizować kolejny ważny projekt na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Tym razem wsparcie trafiło do trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Godów.

opr. red., źródło: HDK Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.