Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 kwietnia 202420:15

Piórniki z banerów. Niecodzienny pomysł nowego burmistrza Radlina

Piórniki z banerów. Niecodzienny pomysł nowego burmistrza Radlina - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Banery wyborcze w większości zniknęły już z przestrzeni naszych miast. Komitety wyborcze stają w tych sytuacjach przed dylematem - co zrobić z taką ilością plastiku?

Na niecodzienny pomysł wpadł Zbigniew Podleśny, nowo wybrany Burmistrz Radlina, wraz z radnymi swojego komitetu "Radlin Naszym Domem". Postanowiono banery... przerobić na piórniki, torby, plecaki, hamaki i inne materiały codziennego użytku.

Wszystko za sprawą specjalnej maszyny do recyklingu jaka od kilku lat znajduje się w radlińskim Centrum Usług Społecznych (CUS). Pracownicy CUS, wspólnie z katowickim stowarzyszeniem "Kurka Wodna" realizują tu pilotażowy projekt ekologiczny, polegający na odzysku plastiku i tworzeniu z niego nowych przedmiotów - od breloczków, przez miski, aż na plecakach zakończywszy.

Banery już zostały złożone w CUS i czekają na swoje drugie życie. Z "nowych-starych" przedmiotów z pewnością skorzystają dzieci i młodzież odwiedzająca Centrum Usług Społecznych.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.