Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 kwietnia 202411:44

Już jutro rusza Europejski Tydzień Szczepień

Już jutro rusza Europejski Tydzień Szczepień - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławski Sanepid zachęca wszystkich zainteresowanych do włączenia się w akcję w związku ze zbliżającym się Europejskim Tygodniem Szczepień, który potrwa od 21 do 27 kwietnia 2024.

- Celem akcji jest zwiększenie wiedzy na temat korzyści wynikających ze szczepień oraz ryzyka związanego ze zmniejszonym odsetkiem osób zaszczepionych. Nowoczesna medycyna i ogromna wiedza na temat szczepień pokazują, że są one tak samo ważnym elementem zdrowego stylu życia, jak dieta, regularny sen, ruch, czy unikanie stresu. Do niedawna szczepienia w świadomości społecznej dotyczyły głównie szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i szczepionki przeciw grypie. Ostatnie lata przyniosły wiele nowych możliwości ochrony, jak szczepienia przeciw krztuścowi, Covid-19, pneumokokom, półpaścowi (dla dorosłych) czy RSV - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim.

Materiały edukacyjne można pobrać ze stron internetowych:

https://szczepienia.pzh.gov.pl/ 
https://www.who.int/ 
https://www.ecdc.europa.eu/en 
https://vaccination-info.europa.eu/pl

23 kwietnia 2024r. z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień, NIZP PZH-PIB we współpracy z Biurem WHO Polska, organizuje konferencję „Kalendarz(e) szczepień dorosłych” dostępną pod linkiem: https://www.pzh.gov.pl/europeiski-tydzien-szczepien/ 

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.