Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 maja 202411:06

Kolejna Zielona Pracownia w Pszowie

Kolejna Zielona Pracownia w Pszowie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie zdobyła prestiżowe wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Projekt "Zielona Pracownia 2024" został wybrany spośród 148 wniosków i otrzymał ponad 47,9 tys. zł dofinansowania.

Nowa pracownia, o nazwie "Szerokie Horyzonty", stanowić będzie centrum nauki przyrodniczej, biologicznej, ekologicznej, geograficznej, chemiczno-fizycznej oraz geologicznej. To inwestycja w przyszłość edukacji i środowiska naszych uczniów.

Pracownia zostanie wyposażona w strefy edukacyjną, doświadczalną, eksperymentalną, pokazową i monitorującą. Będzie też mieć stację meteorologiczną oraz zegary porównujące strefy czasowe. Remont sali i dostosowanie jej do potrzeb uczniów będą realizowane przez pracowników szkoły.

- Jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła będzie mogła zapewnić jeszcze lepsze warunki nauki i otworzyć przed uczniami nowe możliwości eksploracji przyrody i świata. Dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za wsparcie oraz wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu - podkreśla Piotr Kowol, burmistrz Pszowa.

Zaletą pracowni jest nie tylko nowoczesne wyposażenie, ale również jej wyjątkowe położenie. Okna wychodzą na szeroki horyzont, zapewniając doskonałe warunki do prowadzenia obserwacji pogody oraz geograficznych i meteorologicznych doświadczeń.

Autor: UM Pszów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności19 czerwca 202409:08

Ostrzeżenie METEO dla woj. śląskiego i powiatu wodzisławskiego

Ostrzeżenie METEO dla woj. śląskiego i powiatu wodzisławskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności19 czerwca 202423:18

To był armagedon! Żywioł pokazał swą niszczycielską moc [FOTO i WIDEO]

To był armagedon! Żywioł pokazał swą niszczycielską moc [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przez region (powiaty wodzisławski, rybnicki i raciborski) dwukrotnie przeszła nawałnica. Łącznie, na godzinę 23.00 odnotowało ponad 300 interwencji!

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 czerwca 202413:56

Bezpieczne wakacje 2024

Bezpieczne wakacje 2024 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport20 czerwca 202400:21

Dwaj koszykarze z Wodzisławia Śląskiego z powołaniem do kadry

Dwaj koszykarze z Wodzisławia Śląskiego z powołaniem do kadry - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. MKS Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.