Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 maja 202412:06

Włamanie w Rydułtowach. Łupem złodziei padły... puszki kukurydzy i puste butelki

Włamanie w Rydułtowach. Łupem złodziei padły... puszki kukurydzy i puste butelki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

Wodzisławscy kryminalni błyskawicznie ustalili i zatrzymali sprawców włamania do wiaty sklepowej. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Drugi usłyszał 9 zarzutów, a na wniosek rydułtowskich śledczych i prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Wodzisławska Policja została powiadomiona o włamaniu do wiaty sklepowej, do której doszło na terenie Rydułtów. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring. Jak się okazało, sprawcy użyli skradzionego samochodu i uszkodzili nim kratę wiaty sklepowej. Z wnętrza ukradli wycofane z obrotu puszki kukurydzy i kontenery z pustymi butelkami po piwie.

Wodzisławscy kryminalni błyskawicznie ustalili i na ulicy Plebiscytowej w Rydułtowach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 29 lat. Odzyskali także skradziony z terenu Radlina pojazd marki Opel.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut wspólnej kradzieży z włamaniem. Młodszy został objęty policyjnym dozorem, grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Starszy usłyszał dodatkowo 8 zarzutów między innymi włamań do sklepów i myjni samochodowych, których dopuścił się, działając w warunkach recydywy. Na wniosek rydułtowskich śledczych i prokuratora został decyzją sądu tymczasowo aresztowany, tam spędzi najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 15 lat więzienia, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.