Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 maja 202414:42

Aktywni Błękitni z wodzisławską policją

Aktywni Błękitni z wodzisławską policją - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

Na terenie ośrodka wypoczynkowego w Olzie odbyła się kolejna edycja projektu Aktywni Błękitni. Misją programu jest promowanie wiedzy o zróWwnoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. O zasadach bezpieczeństwa opowiadał uczestnikom wodzisławski profilaktyk.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wraz z partnerami (policja, straż pożarna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) realizują program Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie. Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a od roku 2022 także Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Naszym celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

W ramach tego projektu, na terenie ośrodka wypoczynkowego w Olzie odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego. Do udziału w wydarzeniu kolejny już raz został zaproszony przedstawiciel wodzisławskiej Policji. Policyjny profilaktyk, aspirant Sebastian Marciniak wygłosił prelekcję na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich i przypomniał zasady bezpieczeństwa nad wodą. Chętnie odpowiadał także na pytania zadawane przez uczestników projektu.

Podczas spotkania zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu zorganizowanego w ramach programu Aktywni Błękitni.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.