St. kpt. Szymon Kwaśnica zastępcą dowódcy JRG w Wodzisławiu Śląskim

3 czerwca 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji mianowania na stanowisko zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo - gaśniczej w Wodzisławiu Śląskim st. kpt. Szymona Kwaśnicy.
St. kpt. Szymon Kwaśnica pełnił dotychczas służbę jako dowódca zmiany. Służbę rozpoczął w 2009 roku jako kadet Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. W 2019 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej i otrzymał stopień młodszego kapitana.
Zarządzeniem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. Szymon Kwaśnica wyznaczony jest do pełnienia funkcji dowódcy Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.
Oprócz zaangażowania na płaszczyźnie zawodowej, swoje oddanie pożarnictwu realizuje także, włączając się w życie lokalnej jednostki OSP Bluszczów, której obecnie jest Prezesem. Fachowość i odpowiedzialność, a także chęć podzielenia się swoimi umiejętności spowodowały, że podjął się piastowania funkcji Komendanta Gminnego OSP w gminie Gorzyce.










![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany