Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 czerwca 202419:03

W sobotę festyn w dzielnicy Jedłownik Szyb

W sobotę festyn w dzielnicy Jedłownik Szyb - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Miasto Wodzisław Śląski powraca z cyklem wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”. Pierwsza z dziewięciu zaplanowanych imprez odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca br. W dzielnicy Jedłownik Szyb. Rodzinny Festyn „Na sportowo” będzie doskonałą okazją nie tylko do aktywnego spędzenia czasu, ale także integracji w przyjaznej atmosferze.

Co w programie?

To będzie pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach wspomnianego cyklu. Tego dnia spotkamy się w dzielnicy Jedłownik Szyb, aby wziąć udział w rodzinnym festynie, podczas którego królować będzie aktywność fizyczna. Festyn będzie całodniową imprezą, pełną atrakcji dla gości w każdym wieku. Odbędzie się w dwóch lokalizacjach: na terenie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w godzinach 12:00-14:45 oraz boisku przy osiedlu, zlokalizowanym przy ulicy Górniczej, w godzinach 15:00-22:00.

Organizatorzy wydarzenia, czyli Rada Dzielnicy Jedłownik Szyb, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, Rada Rodziców ZSP4 i miasto Wodzisław Śląski zadbali o to, aby mieszkańcy ciekawie spędzili sobotę 15 czerwca. Jakie atrakcje znalazły się w programie wydarzenia?

Program godzinowy wydarzenia

Teren przy ZSP4 (w godz. 12:00-14:45)

- turniej tenisa stołowego,
- turniej siatkówki,
- aktywności dla przedszkolaków - m.in. gry, zabawy i animacje dla najmłodszych,
- miasteczko rowerowe - bezpieczna przestrzeń do nauki i doskonalenia umiejętności jazdy na rowerze,
- domowe wypieki - stoiska z pysznymi, domowymi słodkościami,
- dmuchaniec - który zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.

Około godziny 14:45 odbędzie się uroczyste przejście spod szkoły na boisko.

Boisko przy osiedlu (w godz. 15:00-22:00)

- występy uczniów i przedszkolaków ZSP4 - prezentacje artystyczne społeczności szkolno-
- przedszkolnej,
- koncerty zespołów - występy muzyczne zespołów Vocalsi, Gama, Vayland oraz Duetu Sempre,
- zabawa taneczna pod chmurką - okazja do tańca na świeżym powietrzu w rytmie największych hitów,
- strefa gastronomiczna - z pysznymi daniami i zimnymi napojami,
- strefa dla dzieci - w tym przejażdżki konne, gry XXL i dmuchańce, które zapewnią niezapomniane chwile najmłodszym uczestnikom,
- animacje z WCK - warsztatowe animacje prowadzone przez pracowników Wodzisławskiego Centrum Kultury,
- finał turnieju tenisa stołowego – finał wyłaniający najlepszych zawodników turnieju, którzy zostaną nagrodzeni pucharami, dyplomami i upominkami,
- pokaz strażacki OSP Jedłownik - pokaz umiejętności i sprzętu strażackiego,
- stoiska Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim – możliwość zapoznania się z pracą Policji, sprzętem oraz rozmowy z funkcjonariuszami.

Wydarzenie organizowane jest ze środków miasta Wodzisławia Śląskiego w dyspozycji Rady Dzielnicy Jedłownik Szyb.

jedlownik_szyb_plakat_9dz1m

Autor: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:festyn

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 sierpnia 202512:39

THE END Magicznej Plaży w Bukowie. Co dalej z terenem przy akwenie?

THE END Magicznej Plaży w Bukowie. Co dalej z terenem przy akwenie? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. R. Ambroziewicz/arch. portalu
Reklama
Sport16 sierpnia 202523:31

Unia Racibórz lepsza od Płomienia z Połomi [FOTO]

Unia Racibórz lepsza od Płomienia z Połomi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W sobotnie popołudnie na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu odbyło się spotkanie drugiej kolejki III grupy klasy okręgowej, w którym miejscowa Unia podejmowała Płomień Połomia. Oba zespoły przed tym starciem miały na koncie po trzy punkty, jednak to raciborzanie zajmowali wyższą lokatę dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Już sama oprawa wejścia zawodników na murawę mogła się podobać – drużyny i trójkę sędziowską wyprowadziły dziecięce grupy MKS Unii Racibórz.

(greh)
Sport17 sierpnia 202522:27

Syrynia uległa beniaminkowi z Gamowa [FOTO]

Syrynia uległa beniaminkowi z Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Beniaminek z niewielkiego Gamowa, liczącego nieco ponad czterystu mieszkańców, zapisał piękną kartę w historii lokalnej piłki nożnej. W spotkaniu rozegranym na boisku KS Rafako Racibórz drużyna LKS Gamów pokonała Naprzód Syrynia, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach III Ligi Śląskiej. 

(greh)
Reklama
Sport17 sierpnia 202523:59

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Za nami weekend pełen piłkarskim emocji. Do gry dołączyły kolejne zespoły. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.