Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 czerwca 202421:25

Studia w Raciborzu - ARCHITEKTURA

Studia w Raciborzu - ARCHITEKTURA - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze studiami pierwszego lub drugiego stopnia, ale nie podjąłeś jeszcze decyzji ? Sprawdź jaką ofertę przygotowała Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu.

ARCHITEKTURA - STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

Studia I stopnia trwają 4 lata (8 semestrów) w trybie stacjonarnym (dziennym, zajęcia 3 dni w tygodniu) i kończą się egzaminem dyplomowym (obrona pracy dyplomowej oraz egzamin końcowy). Absolwenci studiów uzyskują tytuł zawodowy inżyniera architekta.

Program studiów I stopnia na kierunku architektura ukierunkowany jest na nabycie umiejętności w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Program obejmuje również przedmioty stanowiące tzw. kontekst projektowania w zakresie: teorii i historii architektury i urbanistyki, ochrony dziedzictwa, warsztatu projektowego (m.in. rysunku i technik komputerowych) oraz zagadnień inżynierii, technologii oraz procesu inwestycyjnego. Znaczącym elementem programu studiów I stopnia służącym doskonaleniu umiejętności praktycznych nabytych w trakcie zajęć są praktyki zawodowe.

Program obejmuje 5 tygodni praktyk warsztatowych (plener rysunkowy, praktyka inwentaryzacyjno-architektoniczna, praktyka urbanistyczna) oraz semestralną praktykę zawodową. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów oraz zajęć o charakterze praktycznym, głównie projektowych.

Ponad 50% zajęć programu kształcenia organizowanych jest w formie zajęć praktycznych. Studenci kierunku architektura w ramach procesu dydaktycznego mogą uczestniczyć w plenerach rysunkowych i malarskich w kraju oraz zagranicą, w warsztatach, konkursach architektonicznych oraz w działalności studenckich kół naukowych.

Ponadto, studenci mają możliwość zrealizowania jednego semestru, a nawet roku studiów, na jednej z ponad 40 uczelni partnerskich Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu w ramach programu międzynarodowej wymiany stypendialnej Erasmus+.

JAKIE PREDYSPOZYCJE?

Myśląc o studiach architektonicznych przydatne okażą się : wyobraźnia przestrzenna, uzdolnienia plastyczne, wrażliwość estetyczna, umiejętność kojarzenia zagadnień technicznych oraz w zakresie sztuki, umiejętność pracy zespołowej

JAKA KARIERA?

Absolwenci studiów architektonicznych znajdują zatrudnienie w pracowniach projektowych, w wykonawstwie i nadzorze budowlanym oraz jednostkach administracji samorządowej i państwowej. Ukończenie studiów na kierunku architektura stwarza również perspektywy zatrudnienia w obszarze grafiki wydawniczej i reklamowej oraz wystawiennictwa.

JAK ZOSTAĆ STUDENTEM?

W przypadku studiów I stopnia na kierunku architektura uwzględnia się pozytywny wynik egzaminu wstępnego, który jest warunkiem koniecznym do przyjęcia na ww. kierunek studiów. Szczegóły dotyczące trybu egzaminu dodatkowego można znaleźć: https://akademiarac.edu.pl/2024/05/20/architektura-4-letnie-studia-i-stopnia-egzamin-wstepny-z-predyspozycji-do-studiow-architektonicznych/  

 

GDZIE?

Instytut Architektury Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu ul. Łąkowa 31a

ZAPRASZAMY!

1000047216

Autor: ANS, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.