Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 czerwca 202409:33

KAS wykryła w przesyłce pocztowej środki odurzające

KAS wykryła w przesyłce pocztowej środki odurzające - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli w przesyłce pocztowej blisko 1 kg suszu roślinnego zawierającego THC. Kontrolę przeprowadzono na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego w Zabrzu (WER).

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (ŚUCS) skontrolowali przesyłki pocztowe na terenie WER w Zabrzu. Podczas kontroli niezawodny okazał się nos biszkoptowego goldena retrievera Kodi . W jednej z przesyłek, która została nadana w Stanach Zjednoczonych i miała trafić do odbiorcy z Wodzisławia Śląskiego, Kodi wywąchał środki odurzające.

Mundurowi ujawnili w przesyłce 4 worki z tworzywa sztucznego z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno – zielonego. Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że susz zawiera substancję THC.
Funkcjonariusze wykryli blisko 1 kg suszu roślinnego z zawartością THC.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłki może naruszać przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, paczka wraz z zawartością została zatrzymana i przekazana przez funkcjonariuszy ze ŚUCS w Katowicach mundurowym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, celem dalszego prowadzenia sprawy.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zabrzu.

KAS przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo przywozu środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5, a w przypadku przywozu znacznej ilości takich środków lub substancji – kara pozbawienia wolności do lat 20.

Autor: KAS Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.