Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 czerwca 202416:16

Dzień Ratownika i Strażnika Bezpieczeństwa: Gramy dla Maksa z Fundacją TVS

Dzień Ratownika i Strażnika Bezpieczeństwa: Gramy dla Maksa z Fundacją TVS - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Zabytkowa Kopalnia Ignacy oraz Fundacja TVS zapraszają na Dzień Ratownika i Strażnika Bezpieczeństwa zorganizowany w ramach Festiwalu Górnej Odry. W sobotę 22 czerwca na terenie rybnickiego zabytku techniki zaprezentują się jednostki Służb Ratownictwa medycznego, wodnego, górskiego i górniczego. Odbędzie się charytatywny kiermasz oraz wystawa arsenału Maksa. Atrakcjami będą: pokaz Czołgu T-72, koncert oraz występ magika.

Program:

- 12:00-20:00 – Pokaz Czołgu T-72 z kolekcji Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu
- 12:00-15:00 – Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rybniku
- 14:00-20:00 – Charytatywny kiermasz książki, wystawa arsenału Maksa, kiermasz słodkości, pokazy, prezentacje służb mundurowych, Akademia Telewizyjna telewizji TVS i nie tylko!
- 17:00-18:00 – Magiczny pokaz Czary-Mary na wesoło w wykonaniu Magika Markusa
- 18:00-20:00 – Koncert Tomasza Calickiego oraz Beathris

Wydarzenie prowadzić będą: Monika Herman i Karolina Komada.

Maks jest nietypowym nastolatkiem – można powiedzieć, że z powodu jego nietypowej pasji, jaką są militaria. Ale jest coś jeszcze, co sprawia, że Maks się wyróżnia. Coś, co chcielibyśmy wygnać z jego życia, ale nie możemy. To nieuleczalna choroba. Maks walczy. Walczy o każdy dzień i nie podda się, jednak powoli przegrywa… Dlatego jesteśmy tu i prosimy o pomoc.

Niezwykle rzadka i nieuleczalna choroba Niemanna i Picka typu C sprawia, że życie Maksa jest zagrożone! Już od wielu lat trwa walka, która z każdym kolejnym dniem jest coraz trudniejsza. Już dzisiaj jego nogi i ręce odmawiają posłuszeństwa. Coraz trudniej się z nim komunikować. Pod wieloma względami choroba jest podobna w objawach do bardziej znanego schorzenia, czyli choroby Alzheimera. Jest jednak okrutniejsza, bo atakuje dzieci, zabierając je zdecydowanie za szybko…

Autor: Zabytkowa Kopalnia Ignacy, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.