Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 czerwca 202420:06

Szkoła podstawowa w Gołkowicach będzie miała zieloną pracownię

Szkoła podstawowa w Gołkowicach będzie miała zieloną pracownię - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

W ubiegłym tygodniu w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyła się impreza wręczenia nagród w ramach 10. edycji Konkursu Zielone Pracownie. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się Szkoła Podstawowa im. por. pil. Franciszka Surmy w Gołkowicach.

Ekopracownie to konkurs cieszący się największą popularnością ukierunkowany na doposażenie i rozwój placówek oświatowych w zakresie przyrody, biologii, geografii, chemii czy fizyki. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom szkoły mają możliwość zakupu profesjonalnego sprzętu do nauki, który czasami jest bardzo drogi. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Mateusz Pindel otworzył galę wręczenia nagród, gratulując nagrodzonym oraz doceniając pomysłowość i kreatywność wszystkich wniosków, które wpłynęły do Funduszu.

W tym roku laureatami konkursu zostały tylko trzy szkoły z powiatu wodzisławskiego, w tym Szkoła Podstawowa im. por. pil. Franciszka Surmy w Gołkowicach, która opracowała koncepcję pracowni o nazwie Kuźnia Młodych Naukowców. Szkoła z Gołkowic nagrodzona w pierwszej części konkursu, w której pozyskała z WFOŚiGW 12 tys. zł na opracowanie projektu pracowni. Teraz zaś otrzymała 48 tys. zł na realizację projektu. Łącznie więc do szkoła pozyskała 60 tys. zł!

W gołkowickiej szkole powstanie nowa pracownia fizyczno-chemiczna tematycznie będzie nawiązywać do znanych naukowców z zakresu fizyki i chemii. Będzie miejscem rozwoju, „kuźnią” przyszłych naukowców. Wnętrze zostanie odświeżone, ściany pomalowane, pojawią się nowe fototapety, podłoga zostanie wymieniona a cała niepraktyczna zabudowa zostanie przekształcona. Najszybciej uczymy się przez doświadczenia, dlatego w nowej pracowni nie może zabraknąć nowoczesnego dygestorium z możliwością podpięcia do instalacji gazowej oraz profesjonalnego stołu do przeprowadzania doświadczeń z zakresu fizyki i chemii. Zostaną zakupione m.in. szkło laboratoryjne i odczynniki niezbędne do przeprowadzania doświadczeń. Pojawi się również nowa tablica ze wzmocnioną powłoką oraz suszarka do szkła laboratoryjnego.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.