Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 czerwca 202415:08

W Pszowie kontrolują ścieki

W Pszowie kontrolują ścieki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

W Pszowie trwają kontrole nieruchomości w zakresie obowiązku usuwania odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych. Część kontroli wynika z przyjętego planu burmistrza miasta. Ale są też kontrole interwencyjne.

Kontrole interwencyjne

Kontrole interwencyjne realizowane są aktualnie na ulicy Obrońców Pokoju. Na podstawie podjętych interwencji i zgłoszenia mieszkańców Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Komisariat Policji w Pszowie poleciły burmistrzowi miasta przeprowadzenie szczegółowych kontroli.

Z powyższych względów na dzień dzisiejszy prowadzone są interwencyjne postępowania kontrolne wobec wszystkich właścicieli nieruchomości, którzy nie są podłączeni do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. Po zakończeniu kontroli wyniki zostaną przekazane Śląskiemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Pszowie.

Kontrole planowane

Jednocześnie zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, burmistrz miasta zobowiązany jest do przeprowadzania tzw. kontroli planowanych w cyklu dwuletnim.
Plan kontroli został wprowadzony zarządzeniem Burmistrza Miasta Pszów w dniu 31 sierpnia 2022 roku i jest na bieżąco realizowany.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.