Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 czerwca 202400:51

Nowe miejsca parkingowe na ul. Owocowej

Nowe miejsca parkingowe na ul. Owocowej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Nowe miejsca parkingowe i plac manewrowy do nauki jazdy na rowerze już niebawem powstaną w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Owocowej. Zarząd Dróg Miejskich w marcu podpisał umowę z wykonawcą tego zadania, który od momentu przekazania placu budowy ma pięć miesięcy na realizację tej inwestycji. Co dzieje się na placu budowy? Co zostało już zrobione?

Trwają intensywne prace

Wykonawca miejsc parkingowych i placu manewrowego do nauki jazdy na rowerze przy ulicy Owocowej wykonał już wycinkę drzew, karczowanie zieleni wraz z oczyszczeniem terenu oraz korytowanie pod nawierzchnię parkingu. Z uwagi na podmokły teren trwają prace wzmacniające podłoże poprzez dosypywanie przekruszu betonowego.

Wykonawcą tej inwestycji została firma General Development Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowskich Górach. Koszt budowy nowych miejsc parkingowych i placu manewrowego do nauki jazdy na rowerze wyniesie nieco ponad 801 tys. zł, a oczekiwany termin ukończenia prac to 5 miesięcy od przekazania terenu firmie.

Zakres prac

Inwestycja ma na celu utworzenie osiemnastu miejsc parkingowych (w tym dwóch dla osób niepełnosprawnych) w pobliżu obiektów użyteczności publicznej. Dodatkowo stworzony zostanie plac manewrowy do nauki jazdy na rowerze oraz przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową - jest to bezpieczne miejsce, w którym dzieci będą mogły uczyć się przepisów ruchu drogowego. Pozostały teren utwardzony, jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim, przeznaczony będzie do składowania nagromadzonego śniegu w okresie zimowym.

Prace budowlane obejmą m.in.:

- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
- budowę kanalizacji deszczowej,
- budowę oświetlenia zewnętrznego,
- wymianę gruntu nośnego,
- wykonanie podbudowy, nawierzchni i poboczy, barier drogowych,
- montaż małej architektury,
- nasadzenie drzew.

Autor: red., fot. poglądowe/freepik.com, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.