Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lipca 202413:07

Skuteczna akcja pszowskich dzielnicowych. Skradziona torebka trafiła do właścicielki

Skuteczna akcja pszowskich dzielnicowych. Skradziona torebka trafiła do właścicielki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

60-letnia kobieta zgłosiła policji kradzież torebki z pieniędzmi, pozostawionej na przystanku autobusowym. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy sprawca został błyskawicznie ujęty, a skradzione mienie odzyskane. Policja apeluje o ostrożność i pilnowanie swoich rzeczy.

Funkcjonariusze z komisariatu w Pszowie otrzymali zgłoszenie od kobiety, która straciła torebkę z gotówką w wysokości około 3 tysięcy złotych oraz reklamówkę z zakupami. Poszkodowana na chwilę odeszła od swoich rzeczy, aby zrobić zdjęcie rozkładu jazdy, co wykorzystał złodziej.

Policjanci natychmiast podjęli działania. Już następnego dnia dzielnicowi ustalili i zatrzymali 41-letniego sprawcę, mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i oddał reklamówkę z zakupami. Skradzioną torebkę ukrył pod gałęziami za kompleksem garaży. Dzielnicowi odzyskali całą skradzioną zawartość, w tym gotówkę w kwocie 2,6 tysiąca złotych. Wszystkie przedmioty wróciły do właścicielki, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują o czujność i niepozostawianie swoich rzeczy bez nadzoru. Szczególnie w okresie wakacyjnym bądźmy uważni i nie dawajmy szans złodziejom.

Autor: opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.