Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 lipca 202420:27

Bezpieczeństwo w gminie Godów wzmocnione. OSP Gołkowice z defibrylatorem AED

Bezpieczeństwo w gminie Godów wzmocnione. OSP Gołkowice z defibrylatorem AED - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

W sobotę, 6 lipca, prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach, Marcin Hoszycki, wraz z zastępcą wójta gminy Godów, Tomaszem Kasperukiem, przekazali na ręce Naczelnika OSP Gołkowice, druha Artura Wójcińskiego, zakupiony przez stowarzyszenie defibrylator AED wraz z kapsułą. Urządzenie to zostanie zamontowane na budynku remizy, gdzie będzie służyć społeczności sołectwa Gołkowice, jak również całej Gminie Godów.

Defibrylator AED został zakupiony w ramach dotacji z programu "Wzmocnij Swoje Otoczenie", realizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Defibrylator AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny) to zaawansowane, lecz łatwe w obsłudze urządzenie medyczne, które służy do przywracania normalnego rytmu serca u osób, które doświadczyły nagłego zatrzymania krążenia. AED analizuje rytm serca poszkodowanego i, jeśli jest to konieczne, dostarcza elektryczny impuls (defibrylację) w celu skorygowania zaburzeń rytmu serca, takich jak migotanie komór.

Główne cechy defibrylatora AED to:

1. Automatyczna analiza rytmu serca: Urządzenie samodzielnie ocenia rytm serca poszkodowanego i decyduje, czy konieczna jest defibrylacja.
2. Prostota obsługi: AED jest zaprojektowany z myślą o użytkownikach bez specjalistycznego przeszkolenia. Wyposażony jest w jasne, intuicyjne instrukcje głosowe i wizualne, które prowadzą użytkownika przez każdy krok procedury.
3. Bezpieczeństwo: Urządzenie minimalizuje ryzyko błędów poprzez automatyczną analizę i dokładne wskazówki, zapewniając, że impuls elektryczny zostanie dostarczony tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.
4. Przenośność: AED jest kompaktowy i lekki, co umożliwia łatwy transport i dostępność w różnych lokalizacjach.
5. Szybkość działania: Dzięki natychmiastowej analizie i automatycznym funkcjom, AED pozwala na szybką interwencję, co jest kluczowe dla zwiększenia szans na przeżycie osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Defibrylator AED, który został przekazany OSP Gołkowice, to nowoczesne urządzenie wyposażone również w specjalną kapsułę ochronną. Kapsuła zapewnia, że urządzenie będzie chronione przed uszkodzeniami i będzie gotowe do użycia w każdej chwili. Montaż defibrylatora na budynku remizy zwiększa jego dostępność dla społeczności sołectwa Gołkowice oraz całej Gminy Godów, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa publicznego w regionie.

Autor: red., fot. FB/Stowarzyszenie HDK w Rydułtowach, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.