Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lipca 202406:30

Wodzisławski policjant podczas urlopu zatrzymał kierowcę bez uprawnień

Wodzisławski policjant podczas urlopu zatrzymał kierowcę bez uprawnień - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Starszy sierżant Grzegorz Szymera z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej Policji, wracając z urlopu, zauważył na ulicy Wodzisławskiej w Mszanie pojazd marki Daewoo, którego kierujący w marcu tego roku został przez niego zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. 

Policjant w bezpieczny sposób zatrzymał samochód i wezwał patrol, któremu przekazał kierującego oraz kluczyki do pojazdu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że 72-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane 13 marca tego roku. Teraz odpowie za kierowanie samochodem bez uprawnień oraz za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna usłyszy zarzuty, a jego sprawa trafi do sądu. Za to wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie mniejsza niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejny przykład na to, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Autor: opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.