Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lipca 202413:52

Wodzisławski projekt z dofinansowaniem

Wodzisławski projekt z dofinansowaniem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławski projekt „Profilaktyka, wsparcie, pomoc dla rodzin z Wodzisławia Śląskiego” otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Na realizację tego zadania miasto uzyskało wsparcie finansowe w wysokości niemal 260 tys. zł.

Jednym z projektów wybranych do dofinansowania w ramach tego programu jest wodzisławski projekt „Profilaktyka, wsparcie, pomoc dla rodzin z Wodzisławia Śląskiego”. Miasto otrzyma 258 613,75 zł, co stanowi 95% dofinansowania.

Cel projektu i jego adresaci

Wykonawcą projektu będzie Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla”. Projekt jest skierowany do 110 osób z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych lub znajdujących się w kryzysie. Jego głównym celem jest pomoc 50 rodzicom w poradzeniu sobie z tymi problemami oraz stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju dla 60 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego.

Termin realizacji

Realizacja projektu przez Wodzisławską Placówkę Wsparcia Dziennego „Dziupla” rozpocznie się 1 sierpnia br. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i rodziców korzystających z usług wsparcia rodziny rozpoczną się we wrześniu.

Działania w ramach projektu

• Asystentura rodzinna
• Poradnictwo prawne
• Mediacje rodzinne
• Instytucja rodzin wspierających
• Diagnoza i terapia logopedyczna dla dzieci
• Trening umiejętności społecznych i rodzicielskich dla rodziców z niepełnosprawnościami
• Poradnictwo specjalistyczno-diagnostyczne dla rodziców i dzieci:

- Psychiatra
- Psycholog
- Psychoterapeuta
- Edukator seksualny

• Zajęcia kulturalne dla dzieci
• Zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci - „Warsztatownia kreatywności”
• Grupa wsparcia dla rodziców samotnie wychowujących dzieci

Kontakt i dodatkowe informacje Dodatkowych informacji o projekcie (nabór rozpocznie się w sierpniu) udziela Krystyna Orbik-Skupień, koordynator ds. społecznych projektu, pod numerem telefonu: 32 45 64 364, 723 550 755, lub e-mailowo: dyrektor@dziupla.wodzislaw-slaski.pl. Możliwe są również konsultacje/spotkania w siedzibie Biura Projektu po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu.

Projekt „Profilaktyka, wsparcie, pomoc dla rodzin z Wodzisławia Śląskiego” realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (Priorytet FESL.07 Fundusze Europejskie dla społeczeństwa, Działanie FESL.07.07 Wsparcie rodziny, dzieci i młodzieży oraz deinstytucjonalizacja pieczy zastępczej).

Autor: opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.